KISIRLIĞIN NEDENLERİ TEDAVİSİ

Gün geçtikçe tıp daha da çok ilerliyor ve daha da çok gelişiyor. Kısırlık alanında yeni gelişmeler sonuçlar bulunmaya çalışılıyor. Anne olmak isteyen hanımlar ve baba olmak isteyen beyler için yeni mucizelerin yollarını bulmak isteniyor. En büyük çözüm ama biraz da pahalı bir çözüm olan tüp bebek daha da ilgi görmeye başladı. Anne olmak arzusu ile eşler artık parayı da bir şekilde bulmaya ve çocuk sahibi olmak için bir an evvelinde elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Olmazsa olmuyor demeke ve oturmamak lazım.

Birbirinizi köreltmemek ve teknolojiden haberdar olup yeni yenilikler varsa bunları araştırmak maliyetlerini bulmak gerek yapılabilir ya da yapılamaz diye de değerlendirmek gerek. Aile içi gerçekten çok önemli bir durumdur çocuk. Bazı aileler yuvalar sadece çocuğun olmamasından dolayı bitebiliyor bile sönebiliyor bile bu durumlara gelmemek gerek.

Üzücü şeyler yaşamamak lazım. Son demlere kadar son çareler bulunmalı bir çocuk olmadı diyerek de eşler birbirlerini yalnız bırakmamalı bence. İyi gün de kötü günde verilen hastalıkta sağlıkta diye verilen sözler bir çırpıda atılmamalı bir kenara koyulmamalı kesilmemeli.

Rahim içi aşılama yöntemleri gündeme yavaş yavaş geliyorlar. Rahim içine aşılama yapılıyor ve yumurtlamayı uyarmak adına yapılıyor bu aşılama. Doğal yollarla hamile kalmaya çalışmaktan daha etkili olduğu uzmanlarca söyleniyor. Ama en büyük çözümü haal en son tüp bebekten görüyor toplumumuz tüp bebek büyük mucizelerle anne yapıyor kadınları ve erkekleri de babalık duygusuyla bir yapıyor.

O güzel tabloyu ben bir kere teyzemde görmüştüm inanın göz yaşlarınızı tutamıyorsunuz. İlk hamile kaldığını tüp bebekle duyunca havalara uçtuk ağladık gerçekten ve sağlıkla bebeğimiz doğdu şimdi de 4 aylık kadar oldu. Tosun gibi maşallah elimizden geldiğinden de fazlasıyla bakıyoruz ona.

E bir de çok istenen bir bebek olması yolunun gözlenmesi olması için büyük emeklerin sarf edilmesi demekten dolayı çok ilgi gördü üzerine nasıl titreniyor ki sormayın. Allah herkese nasip etsin inş. Tüp bebek yöntemleri tıbbın en büyük harikası.

Maliyet olarak da keşke durumu olmayanlara destek yapabilsek ama elimizden gelmiyor. Allah herkese nasip etsin diyip her anne olmak isteyen hanımlara ben dua ediyorum. Canınızı sıkmayın ve son çarelere kadar gidin.

Sitenin Meleği.