KOKULU VAJİNAL AKINTI

Kokulu vajinal akıntı çok sıklıkla rastlanan bir hastalık oldu. Hastalık derken birçok sebepten dolayı başa gelen enfeksiyonlar sonucu diyelim daha doğrusu. Vajinal bölgesindeki akıntılar gelende nasıl olurlar doğrusu olan olması gereken nasıl bir akıntıdır? Bu akıntı normalde bir kadının akıntısı berrak temiz renksiz ve kokusuz olmalıdır. Eğer vijinanızdan gelen akıntıda herhangi bir ekşi koku renkli bir şeyler yeşilimsi gibi mesela bulanıklık ya da ağır koku rahatsız edici şeyler varsa uzmana gitmeniz görünmeniz şart. Çünkü olması gereken akıntı renksizdir kokusuzdur. Bu şartlara uymayan bir durum demek sizin hekime başvurmanız nedenleri için yeter de artar bir sebeptir. Rahim ve rahim hastalıkları enfeksiyonları küçümsenmemelidir.

Bekârsanız ve böyle bir sorun ile karşı karşıya iseniz ne yapacaksınız. Bekâr kızların genelde bu durumlar ya mantardan dolayı olur ya da mikrop kapmıştır ondan olabilmektedir.

Doğal olmayan şekillerde etkiler onlar için etkiler arz etmeden iltihap gibi sorunlara yürümeden hekime başvurulmalıdır. Bunlar iltihaptan sonra daha da ağır olan ödemlere kadar gidebilmektedir.

Kullanılan wc lere dikkat edilmelidir. Kendi eviniz de gerek iş yerinizde gerek alışveriş merkezlerinde gerek misafirlikte her yerde dikkat etmelisiniz. Wc yi kullanmadan önce mutlaka sifonu çekmelisiniz. Temiz olduğundan emin olmalısınız.

Evli hanım iseniz ve böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız o zaman da önce siz tek başınıza hekime başvurmalısınız. Eğer baktınız sonuç düzelmiyor ve siz hala aynı sorunlarla karşı karşıya kalıyorsanız yine aynı hekiminize başvurmalısınız. O size eşinizle tedavi olmanız gerektiğini söyler.

Tek tedavi eğer sonuç vermiyorsa ve tekrarlıyorsa hatta ilerlemeye de başladıysa eşinizle tedavi olmanız gerek demektir.

Sitenin Meleği.