Kolanın Sağlık İçin Zararları Öyle Çok Ki..

Biz her zaman vücudumuz için en doğru besini seçemeyebiliriz. Yani zararlı olduğunu biliriz ama yine de tüketiriz. Bunu biraz isteklerimize yenik düşme olarak adlandırsak doğru olur diye düşünüyorum. Her zaman sağlıklı sağlıklı beslen dur bir kere de şöyle yapayım canım bir kere de bunu yiyeyim bir kereden ne olacak demelerimiz vardır.

Bu yazımı okuyanlar belki bu size tanıdık gelebilir ne dersiniz?

Vardır muhakkak vardır bunu diyen eminim. Çevremde ben o kadar çok görüyorum ki mesela her 4 kişiden 3 ü diyebilirim size rahatlıkla bu duruma düşmüş. Ama şunu farkına varamamışlar. Bir kere bir kere diye diye o verdiğimiz zararlar vücudumuzda birikiyor ve bunlar git gide sizi tehlike altına almaya gebe duruma geliyorlar.

Asitli içecekler kolalar kemiklerimizin düşmanları bunu biliyor muydunuz? Kemiklerimize nasıl ama nasıl zararlılar.

Kemiklerimizdeki kalsiyum değerlerini resmen dişleri ile asitleri il kemiriyorlar ve zayıf hale gelene dek de buna devam ediyorlar son damlaya kadar tüm kalsiyumu alana kadar devam ediyorlar.

Neden işte neden biraz tat damağımıza mı yenik düşüyoruz. Özel durumlara özel bilgilere özel şeyler uygulamak gerekir özel dikkat gerekir bu da onlardan bir tanesi en önemlilerinden diye düşünüyorum ben çünkü; Allah korusun ilerde kemik erimesi gibi bir hastalığa yakalanmayı hangi birimiz isteriz ki? Hangimiz bile bile bu hastalığa doğru yürür.

Adımlarınızı atarken de işte hep bir düşünün ben bunu yaparsam ne olacak, ya da zararlı mıdır yararlı mıdır, nasıl tüketsem tüketmesem mi, sorular hep aklınızda olsun hep sorun sorun kendinizi sorgulayarak daha da iyisini daha da doğrusunu bulmaya çalışırsınız ve bu yol her zaman doğru yoldur bilinçlenmek öğrenmek her zaman doğru yoldur.

Bilgili insandan korkmayacaksınız cahil insandan korkacaksınız diye bir laf vardır ya aynı onun gibi işte nende bilgili insan ne yaptığının farkındadır ama cahil insan ne yaptığının ne de yaptığının nereye ne sonuçlar getireceğinin farkında değildir.

Şişmanlık. Asitli içecekler kilonun da dostu. İçtikçe kilo alıyorsunuz ve yağ asitleriniz daha da hareketli hale geliyorlar daha da hareket sıkılığınızı geliyor ve yağlarınızı bir bir ürer gibi çoğalıyorlar.

Bunların çoğalması da sizi günden güne içinizde o zararlı olan bakterilerin birikmesi ile sonuçlandırıyor.

Hani bazen derler ya rahatsız ama neden bilmiyoruz hiçbir şeyi yokken böyle oldu birden onu aniden oldu işte sapasağlamdı yemesi içmesi iyiydi derler işte bakın bir yerden muhakkak dikkat etmediğimiz bir şeyler var ki var ki çıkıyor böyle aniden hiç beklemediğiniz bir an da hem de gelebiliyor.

Sağlığınız için zararın neresinden dönerseniz kardır, hep böyle düşünün derim. Sağlığınız için mutluluğunuz için düşün.

Sitenin Meleği.