Kolestorolü Ne Dengeler ?

Yüksek kolesterol seviyesine sahip kolesterol hastaları eminim bu sorunun cevabını merak ediyor ve kolesterolü düşürecek doğal şifalı bitkiler ve besinler merak ediyor. Kolesterol için yapılan son araştırmalar da doğallıktan yana sonuçlar veriyor. Şöyle ki yapılan son bilimsel çalışmalara göre elma sirkesi kolesterol hastaları için yeni bir umut ışığı. Eğer sizin de kolesterol sorununuz varsa ve kolesterolle doğal yollardan savaşmak istiyorsanız haberimize bir göz atın !

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri altı ay süren bir çalışmayla elma sirkesinin menopoz döneminde ve diyabet hastalığında bozulan kolesterolü dengelediğini ispat etti.

Biyofizik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, öğrencilerin fareler üzerinde çalışma yaparak elma sirkesinin hem menopoz döneminde, hem de diyabet hastalarında kolesterol dengeleyici olarak etkisini ortaya koyduklarını söyledi.

Nazıroğlu, menopoz döneminde yağ, kolesterol metabolizma dengesinin bozulduğunu ve elma sirkesinin dengeleme gibi özelliğinin ortaya çıkarıldığını dile getirerek, şeker hastalığında da benzer bir durumun söz konusu olduğunu belirtti.