MEYVE SUYUNUN FAYDALARI

Yaz geldiğinde özelikle tükettiğimiz içeceklerimiz. Gerek taze olarak gerekse de hazır olanları tüketerek bir şekilde hepimiz içiyoruz. Annelerimiz bize genelde taze olanları içirmeye çalışırlar. Taze olanların daha da yararlı olduklarını savunur dururlar değil mi? Bizler bazen onların dediklerine kulak asmayın ve onların dediklerini dinlemeyiz. Bazen yalanlar söyleriz içtik deriz ama içmeyiz. Bazen kızarız ve içmek istemiyorum diye isyanlar ederiz. Ve daha bir sürü yaşadıklarımızdan örnekler verebilmek mümkündür.

Annelerimiz bize hep doğru olan şeyi savunmuşlar gerçekten meyve suları hayat suları gibi sağlık kaynağı suları gibidir. Bedenimizden geçen her damardaki kan kadar önemliler. Zaten meyve sularının kararları arasında da kanı tazeleme var kanı temizleme var ve daha bir sürü güzel yarar var.

İnsan bilince daha da iyi uyguluyor ve daha da değer vererek yapıyor diye düşünüyorum. Eğer bizler öğrenirsek eğer bizler öğretirsek her şey daha güzel olacaktır.

Daha bilinçli olunca daha da dikkatli olacağız ve bundan sonra annelerin en güzel doğrularını savunmasına yardım edecek onları üzmeden hem de kendi sağlıklarımıza katkı sağlayarak hareket edeceğiz.

Nar suyu: Kanı temizler kan yapar. Nefese tazelik verir. Bedensel olarak da enerji deposu gibidir. Her gün içilmesi tavsiye edilen meyve sularındadır.

Havuç suyu: Unutkanlığa bire bir çözümdür. Havucun kendisini sevmeyen için güzel bir çözüm olabilir. Sabahları taze içilmesi tavsiye edilir.

Armut suyu: Böbreklerinizi çalıştırır ve sindiriminizi kolaylaştıracak davranışlar sergiler. Böbreklerinizde sorun olduğunda ya da her hangi başka bir sorun halinde içebilirsiniz. Sizi rahatlatacaktır.

Elma suyu: Kan şekerinin düzenlenmesini sağlar. Baş ağrılarına iyi gelir. Tok tutar. Taze içilmesi tavsiye edilir.
Domates suyu: Bağışıklık sistemi güçlendirir. Kolay kolay hasta olmamanızı sağlar. Domates sevmeyenler domates suyu ile aslında daha da barışık bir güzel başlangıç yapabilirler.