Migren Hastalığının Tedavisi Artık Mümkün!

migrenMigren, Sürekli tekrarlayan baş ağrılarıdır. Genellikle orta ya da şiddetli ağrılar biçiminde kendini gösterirken kişinin normal aktivitelerini engelleyebilir, kişi ve çevresindekilerin yaşam standartlarına zarar verebilir. Aşırı baş ağrısı zonklayıcıdır ya da nabızla beraber hissedilir. Beynin tamamına olabileceği gibi sadece belirli bir kısmına da yerleşebilir. Bulantı, kusma, aşırı gürültülü ve ışıklı ortama hassasiyet Migrene eşlik edebilir.

Migren erkeklerde kadınlara oranla daha azdır.Erkeklerde %6.5 gibi bir oran varken kadınlarda %18.6′lardan bahsedilir.Bir araştırmaya göre ise Migren tanısı konmamış ama hastalığı taşıyan erkeklerin oranı %70, kadınlarınsa %59′dur.

Bir çok kişide ağrı o kadar şiddetlidir ki sadece karanlık bir oda, ve orda uyumak isterler. Bu da normal olarak günlük yaşantıyı aksatan bi faktördür.

Tıbbi Sülük Terapisi İle Migren Nasıl Tedavi Edilir

Beyne giden ana arter ve kılcal damarların tahribatı ve tıkanması ile besin ve oksijenin yetersiz gitmesinden kaynaklı ağrılar oluşabildiğinden, sülük terapisi oldukça etkili sonuçlar getirmektedir.

Beyne giden damarlar üzerinden yapılan sülük terapisi sayesinde ağrıların ciddi oranlarda azaldığını hastaların kendileri ifade etmektedirler. Baş ağrılarına neden olan kılcal damarların tıkanmasını, sülük salyasında bulunan Kanın Damar içerisinde pıhtılaşmasını engelleyici (antiagregan), kan sulandırıcı hirudin ve tahribatların onarımı için canlı doku hormonu olan histamin aktif rol oynarlar.

Detaylı Bilgi:

http://www.suluktedavimerkezi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir