NE KADAR SAĞLIK DÜŞKÜNÜYÜZ?

Sağlığımıza ne kadar dikkat ediyoruz? Kendimizi ne kadar sağlıklı buluyoruz? Şuan baştan ayağa bir sağlık analizinden geçsek nelerden eksiğimiz çıkar tahmin edebiliyor muyuz? Ah biz kadınlar bazen ihmalkar davranabiliyoruz. Aman hanımlar dikakt bizler daha çok dikkat etmesi gereken cinsleriz. Neden derseniz eğer biz kadınlarıne vde yönetim olarak kontrol ettikleri şeyler vardır. Bunlar bizim dikkat etmemiz gereken konular arasında yer almaktadır. Erkekler yani eşlerimiz olsun çocuklarımız olsun hayat yoğunluğundan bazı şeyler örterler ve kapatırlar.

Farkında olmadan hataşar yapabilirler. Bizler evdeki sağlıklı yemekler pişirerel ve kendimizi sağlığa önem veren bir insan olarak baskımızı koymalıyız. Evimizde olan eğer yardımcı bir bayanımız varsa onunla beraber sağlıklı yemekler üzerine yoğunlaşmalısınız. Sağlık elimizde uçan bir kuş gibi düşüneceğiz.

Her ne olacağını bilmeyerek yaşamak olmaz. Ama bizler hatalarımızı ve sağlık olarak kendimizi sorgulamalıyız. Neleri eksik ettiğimizi veya neleri fazla verdiğimizi aldığımızı bilirsek onu halletmek daha kolay olur. Bilmeden nereye gideceğinizi iş ypmak elbette ki zor olacaktır. Sorunlarınızı eksiklerinizi fazlalarınızı öğrenmek de tespit etmek de zaman alıcı bir süreçtir.

Ama sizin sabır olmanız gerekir. Bunları hem kendiniz hem eşiniz ve hem de çcouklarınız için ilk olarak siz sorgulayacaksınız. Bunları bulduktan sonraki aşamalarda da yani zor kısmı bitiridkten sonra işleriniz daha da yola giricek ve daha da kolaylaşacak. Son olarak da iş yükünüz daha da azalmış olacak.

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Acele etme!

Herşeyin bir sırası var. Bunları birden yapmaya başlayamazsınız. Evki yemek düzenlerinizi tarzlarınızı değiştirmek değil onları onarıcı olarak dediğim gibi neler fazla onları bilerek neler eksik onları bilerek tamamlayarak başlamalısınız.

Çocuklarınız için özellike çok zor olur yoksa. Onlar genç oldukları çin dışarıda da belli bir yemek yeme alışkanlıkları var belli bir tarzları var. Hep dışarıyı aramamalarını sağlamalısınız. Verdiğiniz önemi onlara da hissettirmelisiniz. Kendinizin ödün verdiğinizi bilmeliler. Özellikle bunu ilk olarak eşiniz anlar ve benimserse sizin için daha kolay olur diye düşünüyorum.

Eşinizle ortak çalışamalar!

Eşinizde evinizde ortak çalışmalar yürütmek daha kolay iş yükünüzü azaltmış ve paylaşmış olursunuz. Eşinizin size olan desteği sayesinde ortamda aile içi daha da bir benimseyici atmosfer oluşacaktır.

Sitenin Meleği.