Neden Tırnaklarımızı Yeriz?

Görünümünüz hayli güzel fakat o da ne? Tırnaklarınızı yiyorsunuz ve hiç uzamayan biçimsiz ellere sebep oluyorsunuz. Tırnak yemek toplumumuzda ayıp olarak nitelendirilse de aslında bir hastalıktır. Özellikle birşeyi düşünürken kendimizi tırnaklarımızı yerken buluruz.

Aslında farkına varmadan ve istemsiz yaparız bunu. Daha sonra ise kimse ellerimizi görmesin diye çabalarız çünkü görüntüsü bizi oldukça iter. Tırnaklarınızı yememek için öncelikle sabırlı olmalısınız.

Evet, tırnak yemeyi bırakmak sigara bırakmak gibidir. İrade çok önemlidir. Bunun dışında bayanlar için acı ojeler çıkmıştı. Her ne kadar gerçekten tadı acı olsada çevremde kullanan insanlarda etkili olmadığını gördüm.

Bunun yerine ellerinizi boşta bırakmayın. Örgü örün, resim çizin, iş yapın, hatta bi stres topunu elinize alıp sürekli onunla uğraşın.( Eczanelerde de tırnak yemeyi bıraktırıcı kremler mevcut içresindeki acı biber özüyle tırnak yemeyi bırakmaya yardımcı oluyor.)

Tırnak yemeye bir müddet bu şekilde ara verirseniz, bilinçaltınız bunu algılayacak ve artık tırnak yemekten vazgeçeceksiniz. Tırnaklarınızın uzamasını ve bakımlı ellere sahip olmak istiyorsanız iradenize sahip çıkın…

Emin olun buna değer…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir