Neden Yeşil Çay İçmeliyiz?

Sağlık açısından yeşil çay içmeliyiz. Hem de her zaman. Her gün 3 fincan yeşil çay sağlığa iyi gelir. Pek çok açıdan..Yeşil çay zayıflatır. Sağlığa faydalıdır ve kilo verdirir. Metabolizma hızlanır. Sindirimi hızlandırır. Enerji verir. Çok fazla içilirse eğer uyku kaçırır. Kafein içerir. Bu açıdan yeşil çay uyarıcıdır.

Yeşil çay kanser riskini azaltmaya yardımcı olur.

Yeşil çayda bulunan antioksidan Bu vücudunuzun kanserle bağlantılı olduğuna inanılan hasar hücreleri korumaya yardımcı olur 100 kez daha fazla C vitamini etkili ve E vitamininden 25 kat daha iyidir.

Yeşil Çay ve Kalp Hastalıkları

Yeşil çay, kolesterol seviyesini düşürerek kalp hastalığı ve inme önlemeye yardımcı olur. Hatta kalp krizinden sonra, kalp hücrelerinin geri kazanılmasını kadar hücre ölümleri ve hızlarda önler.

Yeşil Çay ve Anti-Aging

Yeşil çay, serbest radikallere karşı savaşan polifenol olarak bilinen antioksidan içerir. Bu, o yaşlanmaya karşı mücadele ve uzun ömürlü teşvik olur ne demektir.

Yeşil Çay ve Kilo Kaybı

Yeşil çay kilo vermenize yardımcı olur. Yeşil çay yağları yakar ve doğal olarak metabolizma hızını artırır. Bu sadece bir günde 70 kaloriye kadar yakar. O bir yıl içinde 7 kilo çevirir.

Yeşil Çay ve Cilt

Yeşil çaydaki antioksidan kırışma ve cilt yaşlanmasına neden olan serbest radikaller, zararlı etkilerine karşı cildi korur. Yeşil çay ayrıca cilt kanserine karşı savaşa da yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Artrit

Yeşil çay önlemek ve romatoid artrit riskini azaltabilir. Bu kıkırdak tahrip eden enzimi bloke ederek kıkırdak gibi korur Yeşil çay sağlık için yararı vardır.

Yeşil çay ve kemikler

bu çok önemli yeşil çayda bulunan yüksek florid miktarıdır. Bu Kemiklerin güçlü kalmasını sağlar. Her gün yeşil çay içerseniz, bu sizin kemik yoğunluğunu korumaya yardımcı olacaktır.
Yeşil Çay ve Kolesterol

Yeşil çay, kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı olabilir. Ayrıca kötü kolesterol seviyesini düşürerek, kötü kolesterol iyi kolesterol oranını da iyileştirir.

Yeşil Çay ve Obezite

Yeşil çay, yağ hücrelerindeki glikozun hareketini durdurarak, obeziteyi önler. Sağlıklı bir diyette iseniz, düzenli egzersiz ve yeşil çay içmek, obez olma ihtimali kalmaz.

Yeşil Çay ve Diyabet

Yeşil çay, lipit ve glikoz metabolizması geliştirir, kan şekeri seviyesindeki hızlı artışları önler ve metabolizma hızını dengeler.

Yeşil çay ve Alzheimer Diesease

Yeşil çay, hafızanızın desteklenmesine yardımcı olur. Alzheimer için bir tedavi yöntemi olmamasına rağmen, bu Alzheimer diesease yol açan beyindeki azaltılmış asetilkolin işleminin yavaşlamasına yardım eder.
Yeşil çay ve Parkinson Diesease

yeşil çay Antioksidanlar Parkinson neden olabilir beyinde hücre hasarına karşı önlemeye yardımcı olur. Yeşil çay içen insanlar da Parkinson diesease gelişmesinden daha az olasıdır.

Yeşil çay ve karaciğer hastalığı

Yeşil çay, karaciğer problemi olan insanlarda organ nakli başarısızlığının önlenmesine yardımcı olur. Araştırmalar yeşil çayın yağlı karaciğerdeki zararlı serbest radikalleri yok ettiğini göstermiştir.

Yeşil Çay ve Yüksek Tansiyon

Yeşil çay yüksek kan basıncının önlenmesine yardım eder. Yeşil çayın içilmesi, yüksek kan basıncına neden olur anjiyotensin, baskı ile kan basıncının düşük tutulmasına yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Gıda Zehirlenmeleri

yeşil çayda bulunan catechin gıda zehirlenmesine yol açan bakterileri öldürür ve bu bakteriler tarafından üretilen toksinler öldürebilir.

Yeşil Çay ve Kan Şekeri

Kan şekeri yaşın ilerlemesi ile artmaya eğilimlidir, ancak Yeşil çayda bulunan polifenoller ve polisakkaritler kan şekeri seviyesini düşürmeye yardım eder.

Yeşil Çay ve Bağışıklık

Polifenoller yeşil çayda bulunan flavenoids enfeksiyonlara karşı savaşıp sağlığınızı güçlendirerek, bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Yeşil çay ve soğuk algınlığı ve grip

Yeşil çay, soğuk algınlığı veya grip olmanızı önler. Yeşil çaydaki C vitamini grip ve genel soğuk algınlığı tedavisine yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Astım

yeşil çay Teofilinin astımın şiddetini azaltır ve bronş kanallarını destekleyen kasları gevşetir.

Yeşil Çay ve Kulak Enfeksiyonu

Yeşil çay, kulak enfeksiyonu sorunu ile yardımcı olur. Kulağı doğal şekilde temizlemek için, yeşil çaya bir pamuk daldırın ve enfekte olmuş kulağı temizleyin.

Yeşil çay ve Herpes

Yeşil çay, Herpes hastalığının lokal interferon tedavisinin etkinliğini arttırır. Önce Yeşil çay kompresi uygulanır ve sonra interferon tedavisinden önce cildin kurumasını sağlayın edilir.

Yeşil Çay ve Diş Çürüğü

Yeşil çay bakteri ve diş hastalıklarına yol açan virüsleri yok eder. Ayrıca ağız kokusuna yol açan bakterilerin üremesini yavaşlatır.

Yeşil Çay ve Stres

yeşil çayda bulunan bir amino asit bir çeşit L-Theanine, stres ve endişeyi azaltabilir.

Yeşil Çay ve Alerji

yeşil çayda bulunan EGCG alerjileri hafifletir. Eğer alerjiniz varsa Yani, gerçekten yeşil çay içme düşünmelisiniz.

Yeşil çay ve HIV

epigallocatechin gallate (EGCG), büyük çay kateşin, güçlü bir anti-bakteriyel ajan olarak bilinir. Ayrıca, EGCG anti-tümör, anti-inflamatuar, anti-oksidan ve anti-virüs faaliyetleri vardır. Japonya’da bilim adamları yeşil çay EGCG (epigallocatechin gallate) sağlıklı bağışıklık hücrelerine bağlanmasını HIV durdurabilirsiniz bulduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir