Nejat İşler Sağlık Durumu Ciddiyetini Koruyor

nejat işler iyi miÜnlü oyuncu Nejat İşler, rahatsızlanarak baş vurduğu hastanede yoğun bakıma alındı. Muğla’nın Bodrum ilçesinde hastaneye kaldırılan Necat İşler’in sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Alınan son haberlere göre Necat İşler, karaciğer ve diğer organlarda fonksiyon bozukluğu nedeniyle yoğun bakıma alındı.

İstanbul’da bir süredir siroz ve psoriasis (sedef hastalığı) hastalıklarıyla mücadele eden ve geçtiğimiz günlerde Muğla’nın Bodrum ilçesine dönen Nejat İşler, 15 Ocak’ta rahatsızlanınca Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne acil servisine başvurdu. Nejat İşler’in, yapılan ilk tetkiklerden sonra yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığı öğrenildi. Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, sanatçı Nejat İşler’in, 17 Ocak’ta saat 00.15 sıralarında hastanelerinin acil servisine başvurduğunu belirtti. Acil serviste yapılan muayene ve tetkikler sonucunda İşler’in tedavisine yoğun bakım servisinde devam edilmesine karar verildiğini aktaran Aksoy, şunları kaydetti:

“Muayene ve tıbbi tetkikler sonrasında hastamızda, şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı olarak septik şok tablosu saptandı. Septik şok, çoklu organ yetmezliği ile seyreden ve yüksek hayati riskin oluşabildiği klinik bir tablodur. Bu tanı sonucunda tedavisi, yoğun bakım ünitesinde devam ettirilmektedir. Hastamızda gelişen septik şok sonucunda akciğerleri çok ciddi şekilde etkilenmiştir. Aynı zamanda böbrekler, kalp ve kan hücrelerinin ve karaciğerin de bu durumdan etkilendiği tespit edilmiştir. Solunum cihazına bağlı olduğu için uyutulan hastamızın tedavisi halen yoğun bakım ünitesinde devam etmektedir. Hastamız, göğüs hastalıkları, yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, gastroenteroloji ve kardiyoloji uzmanları tarafından takip edilmektedir.”

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir