Obezite-Şişmanlığın Tedavi Yolları

Çaresiz hiçbir şey yoktur. Siz aklınıza koyun yeter ki ve yeter ki isteyin. Araştırın soruşturun, yerinizde durun Allah’ım ben zayıflayayım inceleyim n’olur başka hiçbir şey istemiyorum. ??? Bunlar yeterli olur mu sizce, elbette olmaz.

Siz önce takdirinizi alacak sonra da Allah’a tevekkül edeceksiniz. Yani elinizden geleni yapıp sonra Allah’a güveneceksiniz.

En doğrusu budur. Emek etmeden zaman vermeden bu işler olmaz elbette ki. Eğer bir şeyi gerçekten istiyor ve ulaşmak adına düşünceleriniz hayalleriniz varsa aynı şekilde değerini ve zamanını da hayatınızda ona ayırmanız gerekir.

ŞİŞMANLIĞIN TEDAVİSİ VAR!

Araştırmalardan da belli olacağı gibi şişmanlık kısa bir süre içersinde tedavi edilecek bir hastalık değildir.

Evet hastalıktır fakat kısa bir süreç yeterli değildir.

Neredeyse kronik bir ömür boyu sürebilme potansiyeli olan ve ömür boyu dikkat özen gerektiren bir hastalıktır. Birinci aşama: Kendinize bir ağırlık hedefi koyun.

Ben 70 kilo olacağım, ben 75 kilo olacağım gibi mesela.

İkinci aşama: Yaşam biçiminizi değiştirin. Asansör kullanmayan ve merdiven kullanan. Yürüyüşlerini düzenli yapan, yemeklerini az öz sık yiyen bir insan olun.

Üçüncü aşama: Diyetisyeninizin size vermiş olduğu diyetleri mutlaka harfi harfine uygun şekillerde uygulayın ve ne bir eksik ne de fazla olacak şekillerde olun.

Her anlamda özenli her anlamda dikkatli olmanız gerek.

Dördüncü aşama: Sağlığınızı her zaman önde tutun. Eğer onun gücünü ayakta tutarsanız artık vücudunuzda sizin yanınızda ve desteğinizde olacaktır, kilo verme konusunda size yardım edecek konuma gelecektir.

Yapmanız gereken istediğiniz şeyi gerçekten vücudunuza hissettirmek ona bu yönde davranmaktır.

Beşinci aşama: Tüm besin değerleri ile beslenin.

Armut diyetiymiş, maydanoz diyetiymiş, yok bilmem bir şey diyetiymiş gibi diyetler size hızlı kilo verdirebilir ama sağlık olarak da sizi zora sokacak potansiyellerdedirler.

Her şeyin başı sağlık elinize sağlığınızla beraber bir şeyi aldıktan sonra inanın hiç değeri kalmaz. Bin pişman olursunuz. Dikkat!

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.