Ökse Otu Nereden Alınır Nelere Faydalıdır

Ökse otunu nereden alabilirim sorusunun en mantıklı cevabı elbet de işinin uzmanı bilinçli bir aktardır. Artık aktarlar çok yaygınlaştı ve aktara gittiğimizde istediğimiz her türlü bitkiyi aktarda kolayca bulabiliyoruz. Ökseotunu da aktardan kolayca temin edebiliriz.

Ökse otunun yararları, sağlık için faydaları ve kullanım şartları ..

Ökse otunu toplarken ve kullanırken çok dikkat edilmelidir.Boncuk şeklinde olan tohumları kesinlikle dahilen kullanılmamalıdır.

Doğada on iki ay bulunmasına rağmen Ekim ayı başından aralık ayının ortalarına kadar mart ve nisan ayında toplanır gölge ve havadar yerlerde kurutulur toz haline getirilir cam kaplarda kapalı yerlerde saklanır akşam yatmadan önce bir çay bardağı soğuk (su mutlaka soğuk olmalıdır)suyun içine bir çay kaşığı tozu atılır sabah süzülüp soğuk şekilde içilir.(Damıtılmışı bulunursa daha iyi olur)

Hangi hastalıklarda kullanılırdı.Ökse otu pankreas üzerinde çok etkilidir.

Pankreas bozukluğundan ileri gelen bütün hastalıklarda belirtilen ölçülerde uzun süre kullanılabilir.Halk arasında afakan,hafakan,yürek kakkınlığı diye bilinen hastalığa karşı kullanılan bitkilerin başında gelir.

Aşırı üzüntü stres,şok korku hallerinden sonra ilk etkilenen organımız pankreas tır.

Bir şeyden korktuğumuzda veya üzüldüğümüzde şuramdan bişey kalktı deriz pankreasın bulunduğu yeri gösteririz.

Ayrıca zayıf bağışıklık,kan basıncı bozukluğu,kulak çınlaması,vertigo,adet düzensizlikleri,damar sertliği,felç riski,hormon bozuklukları,tansiyon,kadınlarda kısırlık,şeker,isteri,epilepsi(sara), hipokındriyazis (hastalık hastalığı), ailesinde şeker ve kalp rahatsızlığı olanlar kalp hastalığı ve şeker hastalığı riski bulunanlar senede bir ay ökse otunu belirtilen şekilde kullanabilirler.

Tohumlarından elde edilen yağ yara ve yanıklara haricen kullanılırdı.