Prof. Dr. Ibrahim Adnan SARAÇOĞLU ile maydanoz kürü !!!

ibrahim saraçoğluBu günlerde maydanoz salgınıdır gidiyor.bütün arkadaşlarım internette bunu arıyormuş.
Prof. Dr. Ibrahim Adnan SARAÇOĞLU ‘nun hazırladığı ve bizlere sunduğu “maydanoz kürü” ile sağlıklı ve güzel bir hayat !

Sağlığımız için maydanozun ne kadar faydalı olduğunu biliyorduk ama aslında maydanoz bundan daha öte bir bitkiymiş !Prof. Dr. Ibrahim Adnan SARAÇOĞLU maydanozun ne kadar faydalı bir bitki olduğunu ve sağlığımızı nasıl koruduğunu anlattı.gençlik, güzellik, formda kalmak ve geç yaşlanmak için maydanoz tüketin kendinize gelin !


İşte o meşhur ve mucize niteliğindeki maydanoz kürünün yapılışı ve uygulanışı :

Maydanoz kürünü hazırlamak için : yarım bağ taze maydanozu saplarıyla beraber ezin.Sonra biraz limon suyuyla karıştırıp sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına yiyin.Ve üzerine 1 bardak su için….

Bir hafta bu şekilde devam ediliyor her sabah ve sonra bir hafta ara veriliyor. İkinci aşamada 15 gün devam ediliyor yemeye.

bilgeis kadınca

******************

MAYDANOZUN genel hücre sağlığı konusunda mucize yaratan bir bitki olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, karaciğer dostu olan maydanozun hem ruh sağlığı hem de cilt güzelliği üzerinde çok fazla olumlu etkileri olduğunu, hatta gençleştirici özelliğinin de bulunduğunu belirtti. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Sağlık Rehberi kitabında da yer verdiği maydanozun faydalarını şu sözlerle anlatıyor.

Maydanozun karaciğer metabolizması üzerine etkileri nelerdir?
Maydanoz kürü, karaciğeri arındırarak karaciğerin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Sağlıksız çalışan bir karaciğer zamanla bütün organlarımızı olumsuz etkilediği gibi aynı zamanda da cildimizin de canlılığını, tazeliğini ve güzelliğini de olumsuz etkiler.
Ruh sağlığı üzerine etkileri nasıl?
Günümüzde ruhsal sıkıntı, anksiyete ve depresyon insanlarda artan bir şekilde görülmeye başlamıştır. Korku duygusunun (anksiyete) oluşumunda önemli rolü olan faktörlerden bir tanesi CR (Corticotropin Relaeasing) hormonu beynimizin, değişik bölgelerindeki sinir hücreleri tarafından salgılanan bir hormondur. CR-Hormonu’nun ilgili reseptörlerinin kontrol edilmesinde maydanozun bazı etkin maddeleri önemli rol oynayabilmektedir.
Maydanozun yanında başka bitkiler de kullanıyor musunuz?
Maydanozun bu işlevinde, ıspanak ve terenin destekleyici özelliğine ihtiyaç vardır. Merkezi sinir sisteminde, noradrenalin ve seretonin azlığı, depresyona neden olabilmektedir. Seretonin hormonunun fazlalığı da panik atağı tetikleyen bir durumdur. Bu nedenle sağlıklı bedensel ve ruhsal bir yaşam için hormonların dengeli çalışması çok önemlidir.
Ispanak-maydanoz-tere kürünün avantajları nelerdir?
Bu kürü uygulamaya başladıktan sonra yavaş yavaş çevre ile iletişime daha kolay başlama, düşüncelerdeki sakinlik ve rahatlık kendisini göstermeye başlar, isteksizlik, sersemlik ve anksiyete de giderek azalma başlar. Yan etkisi yoktur, kan spekturumunu da olumsuz etkilemez. Fiziksel performansta düşüş, konsantrasyonda azalma, sersemlik, sabah kalkıldığında uyuşukluk, aşımı kullanımdan dolayı toksisite, bağımlılık ve kürü bırakamama gibi korkutu yan etkiler söz konusu değildir.

Maydanoz kürünün, Hepatit B hastalarına nasıl bir faydası var?

Hepatit B hastalarının zaman zaman yapacakları maydanoz kürü, bağışıklık sistemlerini bu virüse karşı spesifik olarak güçlendirir. Maydanoz kürü Hepatit B virüsünün aktivite olmasını yani faaliyete geçmesini büyük ölçüde engelleme özelliğine sahiptir. Ancak, gerek Hepatit B ve gerekse de Hepatit C’ye karşı lavantanın yerini hiçbir bitki dolduramaz.
İnsanlar bu kürden yüzde yüz yarar görebilirler mi?
Bütün insanların metabolizmaları ve bağışıklık sistemleri yüzde 98-yüzde 99 birbirlerinin aynıdır. Ancak, detaya inildiği zaman hiçbir insanın metabolizması veya bağışıklık sistemi bir başka insanınki ile aynı değildir. Tıpkı, hiçbir insanın genetik yapısının bir başka insanınkine yüzde 100 benzemediği gibi. Bundan dolayı şifalı bir bitki her hastada aynı derecede etkili olur diye bir kural yoktur. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu bilgiler ile kendi
kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.netten alıntı bir haber !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir