Rooibos Çayının Sağlık İçin Faydaları

rooibos“Rooibos çayı”nı Yüz yıllardır Güney Afrika kullanıyor olsa bile “Rooibos çayı”, bugün giderek daha popüler hale geliyor. Rooibos çayı doğal tatlı tadı ve cazip bir aroması ile sadece bir serinletici içecek değil. Güçlü Rooibos çayı sağlık için de yararlı. “Rooibos çayının yararları” hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki yazımızı okuyun.

İlk olarak, “Rooibos Çayı nedir” bir göz atalım

African Red Tea veya kırmızı Çay olarak bilinen, bu Güney Afrika yerli doğal tatlı, bitkisel çay. Rooibos çay taşlama ve kırmızı bush yaprakları morarma, hasat tarafından işlenir. Bundan sonra, bu fermente edilir ve daha sonra kırmızı, kahverengimsi iğne benzeri çay üretmek için kurutulur. Bir çakmak tadı vardır, böylece kırmızı Rooibos çayı aksine, yeşil çay fermente rooibos değildir.

O Camellia sinensis bitkisinden değil çünkü Rooibos Red Tea aslında gerçek bir çay olarak sınıflandırılmamıştır söz etmek de önemlidir. Bu çay Aspalathus linearis çalı geliyor.

Bir meyveli aromalı içecek almak ya da daha fazla lezzet ve ek sağlık yararları elde etmek için yeşil çay ya da beyaz çay ile karıştırmak için diğer bitkisel çaylarla Rooibos çayları karıştırabilirsiniz.

Rooibos Çayda Kafein var mı?

Hayır, kesinlikle farklı çeşitleri hiçbir kafein var. Tüm son araştırmalar rooibos çay sizin için iyi olduğunu teyit edilmektedir. Daha sağlıklı içecek arıyor kişiler tarafından bir lezzetli ve kafein içermeyen alternatif olarak yaygın olarak kullanılan ediliyor nedeni budur.

Doğrusu, rooibos çayda gebelik için çok iyi raporlar vardır. Çalışmalar bu nedenle uykusuzluk yardımcı çay hamile kadınlar ruh üzerinde rahatlatıcı bir etkisi olduğunu göstermektedir ve desen uyku rahatsız. Yatmadan önce bir çay bardağı sıcak içmek iyi bir gece uykusu için yardımcı olacaktır.

diyet çayı tarifiOrada da çay kilo kaybı ile yardımcı olabilir. Bu bilimsel ya da tıbbi olarak kanıtlanmış olmasa da, bu rooibos çay kilo kaybını uyarmak için bir iştah bastırıcı olarak hareket edecek söyleniyor. Diğer bazı yararlar aşağıda değinilecektir.

Rooibos Çayın Sağlıklı Faydaları

Güney Afrikalılar yüzyıllardır Rooibos çay sağlık yararları zevk olmuştur ve şimdi ününü farklı ülkelerde artıyor. Bunlar nedenlerinden bazıları şunlardır:

Güçlü Antioksidanlar: Çay vücut çok şey mücadele için yardımcı olacak birçok antioksidan vardır. Nothofagin ve Asphalathin yüksek konsantrasyonlarda rooibos çayda bulunan iki polifenol antioksidanlardır. Onlar serbest radikallere karşı vücudu korumak için çalışacağız. Buna ek olarak, polifenoller anti-inflamatuar özellikleri içeren ve kalp hastalığı önlemek için yardımcı olacaktır.

Yüksek mineral içeriği: Rooibos çayı sağlığımız ve refahı için önemli olan birçok mineral içerir. Bunlar güçlü kemikler ve dişler için hayati olan mangan ve kalsiyum içerir; sinir sistemi için hayati önem taşımaktadır magnezyum; metabolizması için önemlidir kas ve kana oksijen gibi çinko dağıtmak için yardımcı olur ütü.

Cilt sağlığı için vazgeçilmez: nedeniyle antioksidan yüksek bolluğu, rooibos çay cilde genç, parlak bir görünüm vermek için içten ve dıştan çalışacaktır. Çalışmalar, bir krem olarak topikal veya banyo suyuna bir çay poşeti gibi ilave bu tür egzama, sedef hastalığı ve akne gibi cilt hastalıkları yeniden yaşamak için yardımcı olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda pişik için merhem olarak bebeklerde kullanılabilir ve losyonlar tıraş kaynaklanan rahatsızlığı gidermek için.

Sağlıklı kalp için şart: Organik Rooibos çay flavonoidler ve polifenoller böylece kan basıncını kontrol ve sağlıklı bir kalp teşvik gelişmiş damar işleyişi ile yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Rooibos da inflamasyon ve oksidatif strese karşı kalbi koruyabilir. Oksidanların Aşırı miktarda yaşamsal hücresel bileşenlerine zarar verebilir ve dejeneratif hastalıkların tetikleyebilir.

Doğal olarak kalori içermez: Kenara rooibos çay kafein ücretsiz bu içecek hiçbir kalori, yapay maddeler veya şeker var olmasından. Bu korumak veya vücut ağırlığını azaltmak için içki anlamına gelir. Hiç şeker içeriği de diyabet için sağlıklı bir seçim yapar.

Mide problemlerini Rahatlatır: flavonoidlerin yüksek konsantrasyonlarda gibi hazımsızlık, kramplar ve diahorrea gibi birçok karın bozuklukları gidermek için çay yardımcı olur. Bu flavonoidler yardım iltihabı, alerji ve spazmı azaltmak için başlıca nedeni olduğunu. Rooibos çayı da bebeklerde kolik hafifletmek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Rooibos Çay Yan Etkiler

Mevcut araştırma Rooibos çayın bilinen hiçbir yan etkisi olmadığını gösterir. Neredeyse herkes için bu bebekler ve hamile kadınlar da dahil olmak üzere, güvenli olduğu söyleniyor. Ancak, bu konsantre takviyeleri alarak eğer büyük miktarlarda tüketmek için planlama ya da, özellikle kullanmadan önce doktorunuzla konuşun iyi bir fikir olacaktır.

Rooibos çayı kesinlikle şaşırtıcı sağlık yararları ve lezzeti sayesinde en iyi alternatif içecek olduğu kanıtlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir