RUHSAL HASTALIKLAR KADINI YIKIYOR

Kadınların hastalıkları fiziksel olarak ne kadar geçici nitelikte olalar da ve ilaç kullanımları iğneler gibi tedavi yöntemleriyle çözümler bulunup tedavi başarıyla sonuçlansa da bunu bir de ruhsal boyutu vardır ki bunu bilen kadınlar da yaşayan kadınlarda anlayacaktır en kötüsüdür.

Allah dert verirse hastalık verirse de dermanlı olanı versin hepimize. Ruhsal sağlık insanın başının dinginliği olmayınca hayatınız duruyor ömrünüz birden bire deprem gibi sarsılıyor resmen.

Kadınlar sabırlıdır kadınlar cefakârdır vefakârdır.

Onlar tüm sıkıntılarını streslerini bazen etraflarındaki insanlar üzülmesin diye içlerine atarlar yaşadıklarını kimseyle paylaşmazlar. Ve paylaştıkları zaman da istedikleri gibi bir sonuçla istedikleri gibi bir memnuniyetlikle bitirmezler. Onlar en kutsal insanlar. Yeryüzünün melekleri. Atatürk bile diyor ki” Yeryüzünde ne görürseniz bilin ki kadınların mutlak suretle ona eli değmiştir. “ bu söz sanırım kadınlara gerekli ilgimizin ve alakamızın sonsuz derece iyi yönde olmasını söylüyor bizlere. Bazen elimizde olmadan evimizde olan annelerimize yakın hanımlara iyi davranmayabiliriz.

Aman kötülük kalp kırmak güzel değildir ki her zaman iyilik olsun güzellik olsun.

Bir kadının hassasiyeti ruh sağlığını direk olarak etkileyebilir. Ve bir kadının en büyük başı belada olan rahatsızlığı da ruhsal rahatsızlıklardır. Sağlık demek sadece bedenin tüm ihtiyaç ve diğer gereksinimlerini karşılayabilir derecelere gelmesi demek değildir. Sağlık demek fiziksel bedenin sağlığının ve sağlamlığının ruhun güzelliği ve dinçliği ile beraber bütünleşmesi ayakta durmasıdır.

Hayatınız ne kadar güzel olursa olsun bedeniniz de bir Allah korusun elbette rahatsızlık olmasın ama ruh olarak siz kendinizi hep rahatsız olarak hissederseniz hiçbir değeri yoktur. Asıl değer hem fiziğin hem de ruhun ayakta durması ve bu iki değerinde birbirini desteklemesidir. Sağlığın temeli ruhtur.

O kadar Televizyonlarda izliyoruz kansere yakalananlar vereme yakalananlar efendim bunlar nasıl mucize sebeplerle iyileşiyorlar nasıl ayaktalar nasıl o hastalığı yendiler?

Cevabını biliyorsunuz değil mi şimdi aklınızdan geçirdiklerinizi bende sizlere sayayım listeleyeyim; Evet öncelikle bu kişiler ruh olarak kendilerini ayakta tutmayı başarmış ve ruhlarının gücünü kuvvetini tam dengede tutabilmiş güçlü insanlardır.

Doktorlar der ki o hasta o kadar güçlü ki bunun üstesinden gelebilir.

Bunun bahsedilen gücü fiziksel güçten de öte ruhsal olarak kanıtlanmış gücüdür. Ruhun gücü en büyük boyutları sizin elinizin altına getirebilecek derecede önemlidir. Asıl hastalık ruhun çökmesidir onun küsmesidir.

Ruh hastalıkları çözülmesi uzun zaman alabilen durumlardır. Kadınların bu gibi hastalıklarla karşı karşıya kalması demek de bir ailenin yıkılması dağılması olabilir. Evde bir anne olmazsa o ev çiçeksiz gibi susuz hayat gibi olur. Onun değerini her şeyden evvel bilmek ve evde tüm bireylerin ruh sağlığını kafa dinginliğini sağlamak adına yardımlarda bulunmalıyız.
Sitenin Meleği.