SAÇ DÖKÜLMELERİNE DAİR

Saçlarımız neden dökülür? Saçlarında bir ömrü vardır. Dökülür ve yerine yenileri çıkar. Saç derisi kendini ve saçlarını yineler. Bu yinelemeye ihtiyaç duyar; çünkü taa bebekliğimizden kalan saçlarımız yoktur değil mi elbette dökülmüşlerdir ve yerine yenileri çıkmıştır. Bu nedenle saç dökülmesini çok büyük bir sorun haline getirmeden evvelinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Ne zaman panik olmak gerek ve bir aksiyona doğru yönelmek gerekmektedir. Eğer saçlarınız çok büyük topaklar halinde ellerinizde avuç avuç kalıyorsa panik olmanız gerek demektir. Bu konuda özellikle ısırgan otuna yönelmelisiniz.

Isırgan tam bu anlamda size yardım verecek bir şifalı bitkidir.

Saçların dökülmesi belki 100 tel olarak normaldir. Ama bunun 3 katı 4 katı demek bu duruma bir çare bulmanız sebeplerini araştırmanız gerek anlamına gelmektedir. Siz her ne kadar da saç bakımınıza özen verdiğinizi dikkat ettiğinizi düşünseniz de etmiyor olabilirsiniz ya da farklı olarak saç tipinize hitap etmeyen bakım ürünlerini kullanıyor olabilirsiniz.

Ve en büyük sebeplerden sizin gerek işinizin verdiği stresler gerek ailevi sorunlarınızın verdiği stresler gerekse de arkadaş çevrenizin verdiği streslerden dolayı saçlarınız büyük oranda etkilenebilir.

Saçlarınızın bu etkileşiminin büyük sebeplerinden birisi bu mudur değil midir diye farkına varmalısınız.

Strese bağlı olan saç dökülmelerine çoğu kadın rastlamaktadır. Bu rastlantılarında genellemelerinde çevresinde kendinize dersler çıkarmalısınız. Bu dersler etrafında kendinize ve saçlarınıza doğru yolu göstermelisiniz.

Saçlarınız duygusal olan hislerinizden etkilenebilirler.

Çok dökülmeler eğer sizin bir olaydan sonra ölüm kalım ayrılık gibi sebepler çerçevesinden geçtikten sonra olduysa sizin yapmanız gereken tek şey şudur: o da kendi içinizde bir mekanizma kurmak bu mekanizmayla içinizdeki tüm sinir ve stresleri yok etmek adına yapılan çalışmalar olmalıdır.