Sağlığım İçin Dikkat Etmeliyim

Bazı zamanlar sadece kendimizi düşündüğümüz kendimizi dinlediğiz zamanlarımız vardır. Aslında o zamanlar da bile kendini düşünen ama sağlığını düşünmeyenlerdenizdir. Her ne kadar dikkat ediyorum demek ile her ne kadar sporum var yeter demekle sadece bir yola bağımlı olarak kendimizi sağlığımızı düşündüğümüz yanılgısındayız.

Evde işte okulda misafirlikte dışarıda arkadaşlarınızla buluştuğunuzda her ortamda sağlığının dikkatinin sorumluluğunu üzerine almış bayanlar olmalısınız.

Erkeklere nazaran kadınlar daha bilinçli bu konuda ama bilinçli olmayan kısımlar kendilerini daha sağlıklı bir yaşama atmaları için birkaç yol izlemelidirler. Bu yollar nelerdir, bizler ne kadar süreyle, ne kadar zaman aralıklarında, ne zamana kadar bu yolları yürümeliyiz, bu yolda yürürken neleri esas almalıyız, çevremizdekilere ne kadar dikkat etmeliyiz. Hepsine bir bakalım…

1. Sağlığımız yaşamımızın kalitesini belirleyen önemli bir faktör olduğunu unutmamalıyız. Ne kadar sağlıklı yaşıyorsak ve sağlığımızı düşünüyorsak o kadar da kaliteli bir yaşama sahibiz demektir.

2. Adımlarımızda her anlamda hem kendimize hem de çevremize gelecek örnek davranışlarda bulunmak. Size özenildiğini görmeniz sizin bu anlayışınızı sağlığınız için daha da benimsemenizi sağlayacaktır.

Aslında bir bakıma da hoşunuza gidecektir. Başka kadınlara ya da arkadaşlarınıza öncü olmak onlar tarafından bu düşüncenizin okşanması ayrı güzel bir durum.

3. Daha uzun yaşamak demek daha sağlığa değer veren yediklerine içtiklerine dikkat eden demektir.

4. Sporsuz hayat hayat değil. Sadece yemeklere dikkat etmek sadece bir olda yürümek sizi başarılı kılmaz asla. Her zaman tüm yolları aynı anda ama yavaşça beraberinde yürütmelisiniz.

5. Bisiklete binmek, yüzmek, müzik dinlemek ve rahatlamak, doğa yürüyüşleri, piknikler, koşular etkinlik favorileriniz olmalı. Kendinize uygun olan sporu bulma da ilk olarak bunlarla başlamalısınız.

Bisiklete binek ve yüzmek fit olmanızı fazla olan kilolarınızı vermenizi sağlayacaktır. Daha da sağla bir vücut daha da sağlıklı bir spor demek. Bununla beraber de temiz hava almak oksijen depolamak gerek. Bu gereksinim için önce doğayı tercih edin. Ormanlardaki etkinliklerinizi aksatmayın.

Elinizden geldiğince yürüyüşlerinizi ağaçların bol olduğu yerlerde yapmaya özen gösterin. Yürüyüşlerinizde yanınızda biri olsun konuşmanız ve zamanla sıkılmamanız için ya da yanınızda bir MP3 Player Radyo gibi araçlarınız olsun. Ayrıca müzik dinlemek zihin sağlığınızın da yararına olacaktır.

Sitenin Meleği.