Sağlıklı Beyaz Dişler

dişler bembeyazBilindiği gibi insanlar aslında birbirlerinden gördüğü ilk anda etkilenir. Ve ilk karşılaşmada gülüyor olmanız karşı tarafı herzaman olumlu yönde etkiler. Tabi ki bakımsız ve rengini kaybetmiş dişlerle bu pekde söz konusu olmaz. Artık dişçilik bölümlerinde diş beyazlatma operasyonları yapılıyor.

Fakat ben doktora gitmek istemiyorum evde bir çözüm istiyorum diyosanız bu öneriler işinize yarayacaktır. Ağız ve diş sağlığı çok önemlidir. Vücudumuzun içine solunum ve ağız yoluyla maddeleri aldığımız için ağız ve dişlerimizin sağlıklı olması önemlidir. Öncelikle sağlam dişler için süt, yoğurt,peynir, yumurta gibi protein dolu besinleri almayı ihmal etmiyoruz.

( Bu besinler aynı zamanda tırnak kuvvetliliği ve kemik sağlığı içinde önemlidir.) Diş fırçalamak yemek yemek gibi alışkanlık haline gelmelidir öncelikle. Asitli ve şekerli gıdalar diş minelerine zarar vererek çabuk yıpranmalarını ve çürümelerini sağlar. Bu besinleri mümkün olduğunca az tüketelim. Sadece diş macunuyla istediğimiz sonucu elde edemeyebiliriz.

Dişlerimizi fırçalarken önce karbonatla fırçalayın. Dişlerinizin her tarafını iyice fırçalayın ve fırçalama süresini kısa tutmayın. Ardından macunla karbonatı bir kullanıp fırçalayın.

İlk başta sonuç alacaksınız fakat bunu uzunca süre yapmaya devam edin.( Bazılarının dişleri genetik olarak beyaz değil sarımsıdır. Bu kişiler isteselerde operasyonsuz dişlerini beyazlatamazlar.)

Ayrıca limon ve tuz dişlere iyi gelen maddelerdir. Çilek yemek dişler için oldukça iyidir. İçindeki ufak çekirdekler sayesinde dişleri temizler diş taşlarına engel olur. Elma yemek dişler için iyi olan bir başka yöntemdir. Diş fırçalarken dilinizi ve damağınızıda fırçalamayı unutmayın.

Dudaklarınızıda diş fırçanızla fırçalayın. Bu hem dudaklarınızdaki ölü deriyi atacak hemde dolaşımını hızlandırdığı için kırmızılaştıracaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir