Sağlıklı Hayat İçin Sağlıklı Kahvaltı Yap

Kimi zaman yanlış şeylerle dolup kalır beynimizdeki bilgiler. Kulaktan kulağa dile gelen sözler bir kalıba bürünür ve öyle kalır. Kilo vermek mi istiyorsun o zaman kahvaltı yapma ya da kilo vermek mi istiyorsun kahvaltını çok az yap gibi yanlış cümleler yanlış düşünceler dizisi almış başını gidiyor. Ne kadar doğru olduğunu kimse sorgulamıyor ama ne yazık ki. Çok yanlış hanımlar her kim olursa olsun genci yaşlısı kilo vermek isteyeni kilo almak isteyeni gece uyuş dinlenmiş beden güne başladığında iyi bir kahvaltı ister besin değerlerini ister.

Sağlıklı yaşamın da temelidir kahvaltı. Kahvaltı asla atlanmaması gereken bir öğün dilimidir. Ayakta yapılmamalıdır. Hızlı yenmemelidir. Oturarak sindirilerek yapılmalıdır.

Kahvaltı uzun süreli kilo kontrollerinizi elinize almanızı sağlayabilir. Onu avucunuzun içine almalısınız bırakın ki hiç yapmamayı. Bu şekilde kahvaltıyı atmalamamanın ne kadar önemli olduğunu da anlamış bulunuyoruz. Bir güne başlarken iyi bir kahvaltı iyi bir başlangıç demektir. Bu başlangıcı siz eer yapmaz ya da eksik gedik halde tamamlarsanız karşılığını da tıpkısı gibi görürsünüz.
Sabahları iştahım olmuyor diyenler.

Evet, bu da üzerinde durulması gereken bir sağlık sorunudur aslında. Birçok hastalığın da habercisidir. Mutlaka nedendir nasıldır diye kontrole gidilmelidir.

Mesela akşamları özellikle yemeklerini ağır yiyenlerin sabahları iştahları olmaz bu da kontrol edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Çünkü bu durum da aşırı süratle kilo alımlarını beraberinde getirebilmektedir. Kahvaltıyı hayatınızdan çıkarmak demek kilolarınızdan kurtulacaksınız anlamına gelmez varlığı yarardır her zaman yokluğu tek zarar olarak size geri dönecektir.

Sabahları iştahı kesin olan kişiler meyve suları süt peynir gibi nce hafif şeyleri yiyerek kendilerini kahvaltı ile beraber bağışık hale getirebilirler. Bu sreç için önce sevdiğiniz şeyleri tercih ederek başlamanız da yarar vardır.

Sitenin Meleği.