SİVİLCE NEDİR NASIL OLUR TEDAVİSİ

Sivilce cildin üzerindeki yağ dokunun gözenekleri kapatacak nefes alamayacak dereceye gelmesi aşamasından sonraki durumdur. Nefes alamayan cilt gözenekler içersinde bezeler oluşturur. İçersindeki pisliği atamayan kiri atamayan ciltte sivilceler yoluyla onu dışarı atmaya çalışır.

Cildin temiz tutulmaması durumlarında sivilce çıkar. Sivilce çıkmasını önlemek için cildinizi toniklerle temiz tutmanız gerekmektedir. Tonikleriniz ne kadar kaliteli olursa ve ne kadar da düzenli kullanırsanız o kadar etkili olacaktır.

Etkinin fark edilmesi için önce kesinlikle bir süre kullanmanız gerekmektedir.

Cilt yaşınıza sivilceleriniz etki edebilir. Cildinizin güzelliği duruluğu ve yumuşaklığı bir sivilce gelir ve sizin o tüm güzelliklerini yerle bir edebilir. Sivilceler can sıkıcı yüz sorunlarından bir tanesidir. Bunlardan en önemli ikincileri de siyah noktalardır. Diğer üçüncüsü de lekelenmelerdir. Bu tüm sorunların üstesinden gelmek ya da olmadan olmasını engellemek için cildinizi elinizden geldiğince temiz tutmalısınız.

Temiz olmayan cilt yani gözenekleri açılmamış kapanmış üstelik yağ dokusuyla da kaplanmış bir cilt git gide yaşlanır ve güzelliğinden uzaklaşmaya başlar. Güzelliğiniz için temizliğinizi de her zaman kendinize şart koşmalısınız. Güzellik duruluk ve özellikle cildin yumuşaklığı sizin bu etkenlere dikkat etmenizle olur.

Hani yolda bir kız görürsünüz yüzünde ne bir makyaj vardır ne de ayrıca bir dış madde kullanılmıştır. Sadece kendi temiz yüz güzelliği vardır. Bu tür yüzler cilt temizliklerine çok dikkat etmiş kişilerdir.

Cilt üzerindeki lekelerde siyah noktalarda ve özellikle en sıkıcı en sinir bozucusu olan sivilcelerde cilt temizliğinin iyi yapılamamasından kaynaklanmaktadır. Eğer ben temiz tutuyorum ama nasıl oluyor çok özen gösteriyorum diyorsanız da daha da dikkatli olmalısınız. Toniklerinizi değiştirerek daha etkili çözümlere başvurmalısınız.

Cildinize en uygun olan cilt temizleme ürünlerini kullanmalısınız. Kendi evde yaptığınız maske ve kürleri uygularken de tüm denilen şeyleri harfi harfine eksiksiz ve gediksiz yapmalısınız. Farklı sonuçlar istenmeyen şekiller gelmesin istiyorsanız başınıza asıl önem noktalarına göz gezdirmelisiniz.

Sitenin Meleği.