ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ İLE KOLESTEROL

Yediğimiz üzümlerin kolesterol hastalığında yüksek kolesterolleri düşürmek için yardımcı bir şey olduğu hiç aklınıza gelir miydi? Doğadaki her şey ama her şey bakın bir çekirdek bile nelere kadir durumdadır. Bizler dertlerimizin dermanını arama yollarını iyi bilmeliyiz. Çaresiz Allah’a şükürler olsun ki hiç bir şey yoktur. Yediklerimiz ve içtiklerimizin bizim yaşam standartlarımızı bedensel olarak sınırlarımızı belirler. Ne kadar iyi beslenen ve ne kadar iyi yaşayan bir birey olursak o kadar da iyi bir şekilde yaşam süreriz anlamına gelir.

Kolesterol hastalarının düşürmek için değerlerini yapmaları gereken tek şey bu zamana kadar yedikleri üzümün çekirdekleri atmak değil çiğneyip yemek. İşte bu kadar. Yemeklerden önce değil de sonra yenen meyve tabaklarında illa ki bulundurmaları gerekmektedir.

Bir de muz vardır. Muzda bu konuda yardımcı meyvelerdendir. Onu da güzelce tüketmeniz gerekir.
Kolesterolü düşürmek için neler yapmalı?

– Kolesterolü düşürmek sadece bir şeye yani bir çözüme bağlı olarak değişmez. Yani sadece üzüm çekirdeği yemek ile de olmaz. Üzüm bu konuda yarımcı iyi bir faktördür sadece. Yapmamız yani yapmanız gereken doğru olan şey; hayatınızda belirli düzenler kurmanızdır. Yemeklerinizde sağlıklı ve hafif şeyler tüketmenizdir.

– Spor yapmanızdır ve düzenli olarak bedensel hareketleriniz olmalıdır. Hareket sistemi kolesterolde önem taşır.
– Fazla kilolardan kurtulmalısınız. Unutmayın ki kolesterolün çıkış sebeplerinden birisidir şişmanlık. Bu yüzden bu etkenden kurtulmalısınız.
– Hayatınızdaki siniri ve stresi de atmalısınız.

Sitenin Meleği.