Varis Nedenleri ve Varisin Tedavisi

Kilolarınızdan kurtulmak için bu zamana kadar çok çaba sarf ettiniz istediğiniz noktadasınız ve bunu için çok mutlusunuz. Çevrenizden bile şaşkınlıkla bakılan gözler oldu. Nasıl yaptığınıza dair sözler cümleler ve belki de imrenmeler kıskanmalar. Hepsi aslında sizin hoşunuza giden şeyler oldu. Ve bir zaman geldi siz bu verdiğiniz kilolarınızı geri aldınız. Hayatınızda zor bir dönem oldu belki eşinizi belki bir başka yakınınızı kaybettiniz işsiz kaldınız. Bedeniniz direk etkilenir ve kendinize yediklerinize içtiklerinize dikkat edemez hale gelirsiniz.

Bu halinizden sonraki süreç elbette olan kilonuzdan daha da yüksek kilolara doğru gitmektir. Bu kilolar size ne kadar zararlı ama bunu biliyor muyuz?

Dikkatsizlik ile alınan kilolar ne kadar zararlı farkında mıyız?

Bu dikkatinizi her zaman korumalısınız. Ne olursa olsun kilo başlı başına bir hastalık türüdür. Günümüzde de büyük bir dilim git gide bu hastalığa gerek fast food yemek tarzıyla olsun gerekse de dikkatsiz öğün atlamalarla ayakta yemek yemelerle olsun büyümektedir.

Kadınlar da alınan aşırı kiloların tehlikelerinden birisi de varistir. Varis hakkında biraz açıklama ve bilgi vermek gerekirse vücut ağırlığının bacak damarları üzerindeki kan basıcını arttırması olayıdır. Bu kan basıncı arttıkça ağrı verir.

Yürürken acı verir. Mor mor belirgin ya da ince şekilde kılcal damarların çıkmasına sebep olur. Varisler en çok baldır kısımlarında görülmektedirler.

Fazla kilo alırken mutlaka dikkat edilmeli önüne geçilmelidir. Vajina ve anüste de görülmektedir. Kısmi olarak kilo verilme süreci eğer başlatılırsa azalabilir ama tedavi ile de kalan kesimlerin giderilmesi sağlanmalıdır. Bunun için gayet etkili tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Yapmanız gereken birkaç şey de eğer çok ağrınız olursa bacaklarınızı yüksek de tutmanızdır. Mesela altına yastık koymak gibi. Bu kan basıncını aşağı doğru çekip yüksek olan basıncı azaltmayı sağlayabilir. Az da olsa kıza bir zaman da olsa ağrınızı giderecektir. Bilmek de fayda vardır diye düşünmekteyim.

Sağlıklı günler dilerim, Sitenin Meleği.