Vücut Direnci Nasıl Artar ?

Her şey demektir sağlık. Aldığınız hava içtiğiniz su demektir. Yürüdüğünüz yol demektir gülmektir istediğiniz gibi koşabilmek istediğiniz gibi konuşabilmektir. An itibariyle her istediğinizi yapabiliyor durumda olmanız demektir. Allah’a önce bunun için şükretmeli her zaman elimizde olanların değerini kıymetini biliyor durumda olmayız. En gözde değerimiz olan sağlığımıza bakmayı bilmeliyiz. Bilmiyorsak da öğrenmeliyiz.

En basitinden önceki satırlarımda vermiş olduğum istediğimiz gibi yürümek koşmak konuşmak istediğimizi yapmak yemek yemek gözlerimizin görmesi ellerimizin tutması yemeklerimizi çiğnememiz hepsi birer sağlığımızın değerli taneleridir.

Sağlığımızın değerlerini korumak için bedensel güçlerimizin ve güç sistemimizin kuvvetlenmesi gerek. Dayanıklılık sürelerimizi ve seviyelerimizi arttırmalıyız. Yiyeceklerden ve besinlerden gerekli protein alımlarını eksik etmemeli. Et mutlaka tüketmeli. Bol su tüketimine dikkat vermeliyiz. Bedensel güç kadar bedensel temizlik de önemlidir. Bu yüzden suyunda gereken önemi alması gerekmektedir. Spor yapmalı kasların güçlenmesi ve kasların güçlenmesi ile beyne giden damaların yolların genişlemesini sağlamalısınız. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünün tamamıyla arkasında olan ve inanan birisiyimdir. Bizler hepimiz aynı şeyi düşünmeliyiz. Uzun ömür istenmemeli bence. Verimli ömür istenmeli.

Hayatı hayat kılan değerlerimiz olan istediğimiz gibi yürümek koşmak etmek her şey ama her şey ne kadar da önemli değil mi? Bir tanesine bir şey olsa hayatımız kararır? Gözleriniz görmese mesela Allah korusun. Konuşamasanız? Yemek yiyemeseniz. Allah korusun. Sorunların başımıza gelmeden hatalar kapımızı çalmadan biz bunların yolunu keselim. Sigaraymış alkolmüş zevk uğruna sağlığımızı öldürmeyeli kendi ellerimizle bile bile.

Sevdiklerinizi de düşünmelisiniz. Sadece kendinizi değil onları da düşünün. Onların üzüleceklerini. Allah yine korusun diyorum ölmek belki bir durum da güzel bir sonuçtur. Neden derseniz sağlığınıza bir şey olsa da siz ayaklarınızı kestirmek zorunda kalsanız? Sağlığın gereken değerini gereklilikleriyle verelim. Sağlıklı günler dilerim.

Sitenin Meleği.