Vücutta Biriken Ödem Nasıl Atılır?

Ödem bizi en az 2 kilo daha ağır ve şiş gösterir. Yüzümüzde ve göbek bölgemizde şişlik meydana gelir. Bir beden kadar daha şişman bile görünebiliriz. Ödem biriktiğinde genellikle bunu dışarı atmak 2 günü bulabiliyor. Ödem atmanın en önemli formulü ise bol bol su içmek. Sanmayın ki çok su içmek ödem yapar. Aksine su içmek ödem atar.

Öncelikle vücudumuzda çok su birikmesini istemiyorsak, yani ödem oluşmasın diyorsak tuz ve turşudan uzak durmalıyız. Çok tuzlu yiyecekler ve turşular bir numaralı ödem yapıcılardır.

Tuzlu yemeklerin vücudunuza ekstradan ortalama 1300 gram kadar sıvı birikimine, yani ödeme yol açtığını, bunun da karında şişkinlik anlamına geldiğini biliyor musunuz? Yiyeceklerin etiketlerini kontrol ederek su tutan gıdalardan uzak kalmalısınız.

Vücuda günde sadece 6 gram ve altında tuz alımının yeterli olduğunu unutmayın. Ayrıca muz, ceviz, bakliyat ve kurutulmuş meyve gibi potasyum yönünden zengin gıdaları tüketerek vücudunuzun sıvı dengesini düzenlemeye yardım edebilirsiniz.

En Önemli Ödem attırıcı Maydanoz ve Kiraz Sapı

Ödem nasıl atılır, nasıl ödem atacağız?

Her sabah güne 1 bardak ılık su içerek başlayın
Her sabah yarım demet çiğ maydanoz yiyin
Gün içinde birkaç fincan şekersiz yeşil çay tüketin
Her gün en az 2 litre içme suyu için
Yemeklere tuz atmamaya özen gösterin
Maydanoz ya da lahana suyu da ödem atar
Kurutulmuş kiraz sapını yeşil çaya ekleyebilirsiniz

“Vücutta Biriken Ödem Nasıl Atılır?” için bir yanıt

  1. Ben de ödem atacağım. Bu aralar göbek bölgemde çok ödem birikti. Ödem atmanın faydası çok. Tavsiye ederim. Bol bol kiraz sapı çayı için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir