Yağlı Ciltler İçin Limonlu Maskeler

Yağlı, sivilcelenen, parlayan ve geniş gözenekli ciltler için yatıştırıcı limon maskeleri var. Limon, yağlı ciltleri matlaştırmakta ve gözenekleri daraltmaktadır. Bu sayede cildiniz hem pürüzsüz görünür hem de sivilcelenme sorununuz büyük oranda düzelir. Denemekte fayda var diyoruz ve en çok uygulanan bilindik limonlu maskelerden birkaçını örnek olarak veriyoruz.

Yağlı ciltler için limonlu maske tarifleri

Sütlü Limonlu Maske

Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.

Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.

İhtiyaca göre 10 – 15 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Limonlu Yumurtalı Maske

2 tatlı kaşığı yumurta sarısını 1 tatlı kaşığı limon suyu ile karıştırın ve 1-2 tatlı kaşığı yoğurt ekleyin. Yüzünüze uygulayın. 15-20 dk. bekletip ılık çay demi ile çıkarın. Sonra 5-6 dakikalığına soğuk çay demi kompresi uygulayın. Sonra yüzünüzü havluyla kurutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir