Yeşil Çay Kullanımı

Sağlık için yeşil çay kullanımı oldukça faydalı. Kadın sağlığı açısından olaya bakacak olursak, yeşil çay özellikle kadınlar için olmazsa olmaz bir içecek. Sağlık iksiri hatta. İyi de biz kadınlar neden yeşil çay kullanalım ve nasıl? İşte bütün açılardan yeşil çay kullanımı ve yeşil çay faydaları.

Yeşil çay kanser riskini azaltmaya yardımcı olur.

Yeşil çayda bulunan antioksidan Bu vücudunuzun kanserle bağlantılı olduğuna inanılan hasar hücreleri korumaya yardımcı olur 100 kez daha fazla C vitamini etkili ve E vitamininden 25 kat daha iyidir.

Yeşil Çay ve Kalp Hastalıkları

Yeşil çay, kolesterol seviyesini düşürerek kalp hastalığı ve inme önlemeye yardımcı olur. Hatta kalp krizinden sonra, kalp hücrelerinin geri kazanılmasını kadar hücre ölümleri ve hızlarda önler.

Yeşil Çay ve Anti-Aging

Yeşil çay, serbest radikallere karşı savaşan polifenol olarak bilinen antioksidan içerir. Bu, o yaşlanmaya karşı mücadele ve uzun ömürlü teşvik olur ne demektir.

Yeşil Çay ve Kilo Kaybı

Yeşil çay kilo vermenize yardımcı olur. Yeşil çay yağları yakar ve doğal olarak metabolizma hızını artırır. Bu sadece bir günde 70 kaloriye kadar yakar. O bir yıl içinde 7 kilo çevirir.

Yeşil Çay ve Cilt

Yeşil çaydaki antioksidan kırışma ve cilt yaşlanmasına neden olan serbest radikaller, zararlı etkilerine karşı cildi korur. Yeşil çay ayrıca cilt kanserine karşı savaşa da yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Artrit

Yeşil çay önlemek ve romatoid artrit riskini azaltabilir. Bu kıkırdak tahrip eden enzimi bloke ederek kıkırdak gibi korur Yeşil çay sağlık için yararı vardır.

Yeşil çay ve kemikler

bu çok önemli yeşil çayda bulunan yüksek florid miktarıdır. Bu Kemiklerin güçlü kalmasını sağlar. Her gün yeşil çay içerseniz, bu sizin kemik yoğunluğunu korumaya yardımcı olacaktır.

Yeşil Çay ve Kolesterol

Yeşil çay, kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı olabilir. Ayrıca kötü kolesterol seviyesini düşürerek, kötü kolesterol iyi kolesterol oranını da iyileştirir.

Yeşil Çay ve Obezite

Yeşil çay, yağ hücrelerindeki glikozun hareketini durdurarak, obeziteyi önler. Sağlıklı bir diyette iseniz, düzenli egzersiz ve yeşil çay içmek, obez olma ihtimali kalmaz.

Yeşil Çay ve Diyabet

Yeşil çay, lipit ve glikoz metabolizması geliştirir, kan şekeri seviyesindeki hızlı artışları önler ve metabolizma hızını dengeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir