Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çayın kilo verdirdiğini biliyoruz. Zayıflamak isteyenler ve sağlığına özen gösterenler yeşil çay içmeli. Yeşil çay hem sağlık dostudur hem de kilo düşmanı. Bu açıdan bakıldığında hepimizin evinde siyah çay kadar yeşil çay da eksik olmamalı. Kilo verdirme dışında yeşil çayın daha pek çok faydası vardır. Yeşil çayın faydaları vücudu hem içten hem de dıştan sarmaktadır.

Yeşil çay ve Alzheimer Diesease

Yeşil çay, hafızanızın desteklenmesine yardımcı olur. Alzheimer için bir tedavi yöntemi olmamasına rağmen, bu Alzheimer diesease yol açan beyindeki azaltılmış asetilkolin işleminin yavaşlamasına yardım eder.

Yeşil çay ve Parkinson Diesease

Yeşil çay Antioksidanlar Parkinson neden olabilir beyinde hücre hasarına karşı önlemeye yardımcı olur. Yeşil çay içen insanlar da Parkinson diesease gelişmesinden daha az olasıdır.

Yeşil çay ve karaciğer hastalığı

Yeşil çay, karaciğer problemi olan insanlarda organ nakli başarısızlığının önlenmesine yardımcı olur. Araştırmalar yeşil çayın yağlı karaciğerdeki zararlı serbest radikalleri yok ettiğini göstermiştir.

Yeşil Çay ve Yüksek Tansiyon

Yeşil çay yüksek kan basıncının önlenmesine yardım eder. Yeşil çayın içilmesi, yüksek kan basıncına neden olur anjiyotensin, baskı ile kan basıncının düşük tutulmasına yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Gıda Zehirlenmeleri

yeşil çayda bulunan catechin gıda zehirlenmesine yol açan bakterileri öldürür ve bu bakteriler tarafından üretilen toksinler öldürebilir.

Yeşil Çay ve Kan Şekeri

Kan şekeri yaşın ilerlemesi ile artmaya eğilimlidir, ancak Yeşil çayda bulunan polifenoller ve polisakkaritler kan şekeri seviyesini düşürmeye yardım eder.

Yeşil Çay ve Bağışıklık

Polifenoller yeşil çayda bulunan flavenoids enfeksiyonlara karşı savaşıp sağlığınızı güçlendirerek, bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Yeşil çay ve soğuk algınlığı ve grip

Yeşil çay, soğuk algınlığı veya grip olmanızı önler. Yeşil çaydaki C vitamini grip ve genel soğuk algınlığı tedavisine yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir