YÜRÜMENİN SAĞLIKLI YANI

yürümekYürümek güzel bir kadın olmak için ilk kural.Beden hem sağlık kazanıyor hem de şekil alıyor çünkü.Yürüyerek hergün 1 saatte güzelleşebileceğinizi biliyor musunuz hanımlar ?Her sabah uyanın ve 1 saat yürüyün bu aktiviteyi hergün aksatmadan tekrarlayın.Ne kadar sağlık kazanacağınızı söylemeye gerek yok demeyeceğim işte nedenler :

Hele bir de kadınsak işte o zaman egzersize daha bir ihtiyacımız var.Bizler için düzenli yürüyüş osteoporozu önleme konusunda oldukça faydalıdır. Yer çekiminin gücüne karşı çalışmak kemik yoğunluğunu arttırmaya yardımcı olur ve kalsiyum kaybını yavaşlatır, böylece kemikleri güçlendirir ve kırılmaya karşı dirençli yapar.

Egzersiz deyince aklınıza hemen pahalı spor salonları ya da kapalı mekanlar gelmemeli. Aslında bizler için en güzel spor açık alanlarda doğa ile içiçe yürümektir.

Dışarıda güneş ışığı altında yürümek beyinlerimizde serotonin (mutluluk hormonu) seviyesini yükseltir. Bu da hayattan zevk alma oranımızı artırır doğal olarak. Böylece hem sağlıklı kalmış hem de manevi olarak açılıp rahatlamış oluruz.