Yüzünüzün sağlığınız hakkında mesajı var

Yüzümüz zaman zaman şişer, göz altlarımız morarır, şiş olur ve biz bu duruma anlam veremeyiz. Bazı insanların yüzü sararır. Bazılarının gözaltları çökkün olur. Yüzümüz sağlığımız ve psikolojimiz hakkında her türlü mesajı veriyor aslında. Aynaya bakın ve yüzünüzde ne gördüğünüzü not alın. Sizin yüzünüz size ne söylüyor, karşılaştırın.

Sivilce sorununuz varsa

Diyetiniz yağ ve şekerler bakımından zenginse, akne sorununuzun nedeni olabilir. Bazen hormonal Portobet değişiklikler suçlanıyor. Sebep ne olursa olsun, yüzünüzü her zaman temiz tutun ve sağlıklı yiyecekler yiyerek cildinizi içeriden özün.

Ağız çevresinde gülme çizgileri ve kırışıklıklar varsa

Ağzınızın etrafında derin kırışıklıklarınız varsa, açıkçası siz gülümsemeyi seviyorsunuzdur. Gülümseme sizin için iyi olurken, bu kırışıklıkların bir vitamin B eksikliğini işaret ettiğini de bilmelisiniz. Çatlak dudaklar genellikle C vitamini eksikliği nedeniyle oluşur. Yeşil sebzeler, portakalar ve biberlerden zengin sağlıklı bir diyet, dudaklarınızdaki durumu olumlu bir şekilde değiştirebilir.

Gözlerinizin altında koyu halkalar varsa

Uykusuzluğunuz varsa ve sağlıksız bir diyet geçiriyorsanız, gözlerinizin altında bulunan bu karanlık çevrelerle savaşmak daha zor olur. Tütün ve alkol tüketimi de şiş ve mor gözlere olumsuz katkıda bulunur. Yeterli uykuyu (yaklaşık 8 saat) almanız ve kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmanız gerekir. Egzersiz ve dengeli bir diyet yorgun cilt için harikalar yapacaktır.

Soluk cilt demir eksikliğine işaret edebilir

Yüzünüz her zamankinden daha solgun ve cansızsa, bu solgun görünüm demir eksikliğinin bir işareti olabilir. Et ve bakliyat gibi demir açısından zengin yiyeceklerin tüketimini artırmaya çalışın. Vücudunuzdaki demir emilimini kolaylaştırdığı için C vitamini almayı da sakın unutmayın.

Sarı cilt karaciğerden mesaj demek

Cildinizin tonunun sarı olduğuna karar verirseniz, karaciğer sorunlarınız veya aneminiz olabilir. Cildinizde böyle bir değişiklik olduğunu fark ederseniz mümkün olan en kısa sürede bir uzmana danışmanız önemlidir.

Cilt kızarıklığı sorununuz varsa

Çok fazla kahve içmek tahriş olmuş ve kırmızı cilde neden olabilir. Kafein, hücreleri dehidre ederek iltihaplanma ve kurumaya neden olur. Ayrıca, geceleri çalışıyorsanız ve gün boyunca uyuyorsanız, cildinizi düzenli olarak güneşe maruz bırakmadığınız için D vitamini almayabilirsiniz.

Kafein tüketiminizi azaltın veya kahveyi başka bir lezzetli içecekle değiştirin. Yeterli miktarda D vitamini almak için her gün güneşlenmeye çalışın – ancak güneş kremi kullanmayı unutmayın.

Kuru cilt yaygın bir cilt sorunudur

Sağlıksız beslenme muhtemelen yüzünüzün kuru ve hassas olmasının başlıca sebebidir. Zayıf beslenme, cildin elastikiyetinden sorumlu olan önemli vitamin ve minerallerin eksikliğine neden olur. Cildinize içeriden bakmazsan anti-aging kremlerin tamamen faydasız olduğunu aklınızda bulundurun.

Meyve ve sebzeleri çeşitli renklerde tüketdiğinizden emin olun ve yakında cildinizde görünür sonuçlar fark edeceksiniz.

Kırışıklıklar her kadının baş belası

Güneşte çok fazla zaman geçirmeyi seven biri iseniz, ultraviyole maruziyetinin erken kırışmanın ana nedenlerinden biri olduğunu bilmelisiniz. Gözlerinizin çevresindeki cilt çok incedir ve daha narindir, güneş kolayca zarar görebilir. Günün bulutlu olmasına rağmen güneş kremi uygulayarak yüzünüzü koruyun.

Şişmiş yüz stres ve alkole işaret

Yüzünüzün şiştiğini görürseniz, stres seviyenizi ve alkol ve sigara tüketiminizi biraz daha fazla veya azaltmanız gerekebilir demektir. Bu üç faktör, yüz derisinin sarkık hale gelmesini sağlayarak kollajen üretim sürecini olumsuz etkilemektedir.

Yüzünüzü daha yumuşak ve daha genç görünmek için düzenli olarak spor ve aktif fiziksel aktiviteler yapın ve alkollü içki alımınızı azaltın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir