Zayıflamak,Güzellik İçin Değil Sağlık İçin

Her şey yapılır, çaresi varsa her şeyin üstesinden gelinir. Öğrenirsin, araştırırsın sonra da uygularsın. Bilinçlendirirsin kendini ve hayatın da ona göre bir çizgi düzen yaparsın. Bir şekilde yaparsın ama dimi. Kilo vereceğim dersin verirsin.

Ama işte ne şekilde verdiğin önemli. İki kişi vardır ikisi de 70 kilodur; 60 kilo olmak ister birisi 5 ay da verir bu kiloyu birisi de 10 ay da birisi hızlı verir; diğeri de yavaş. Sağlıklı vermek önemli. O kiloları verdikten sonra hastalanmamak hastalıklara davetiye çıkarmamak önemlidir.

İşte bu yüzden önce sağlığınız için diyet, sonra kilo vermek için zayıflamak için diyet.

Başınıza kilo verdikten sonra geleceklerden bi haber olmazsanız eğer başınıza geldiğinde epey geç olabilir; siz keşke kilolu olsaydım da bunlar olmasaydı diyecek durumlara kadar gelebilirsiniz.

Keşkeler bu konuda hayatınızda olmasın derim, hep bir odak noktasından bakmayın ve siz her zaman tüm açılardan tüm değerlendirmelerden yola çıkarak düşün; ben bunu yapacağım ama nasıl olacak , ben bunu yapacağım başıma ne gelecek, neler olacak?

Hep bir sorgulayıcı zihniyet boyutunda olun.

Sorgulamak sizi daha da detaycı ve daha da iyi bir bilinçli zihniyetle harmanlayacaktır.

Sağlığınızı riske etmeden şok diyete tutup manken diyetine aşık olup, o kadar kilo verdi kulak dolgularına kanıp hareketlerde bulunmayın.

Sağlığınızı ayaklarınızın altına kendi kendinize atmayın.

Yaptıklarınızdan pişman olmayacağınız şeyler adına hareket ederseniz eğer daha sonra keşke de demezsiniz başka bir şeyde demezsiniz, bundan dolayı sağlığınız dimdik olur. Ayakta olur.

Çevrenizdekilere de iyi birer örnek olursunuz fena mı hem kendiniz hem de etrafınızdakiler böyle yararlı bir konuda sizden bir yarar görmüş olur.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.