Zencefil Neye Faydalıdır ?

Zencefil bitkisi pahalı gibi görünse de olmazsa olmaz bir bitki kökü diyebiliriz zencefil kökü için. Zencefil kökünün o kadar çok faydası var ki, bu faydaları sizlerin de muhakkak ilgisini çekecek. Çünkü zencefil muhakkak sizdeki bir rahatsızlığa da iyi gelecek !

Zencefil çaylarda, yemeklerde, toz olarak pekmezde, öksürük için, lezzet için, zayıflamak için, güzellik için kısaca pek çok şey için kullanılan emsailsiz bir sağlık kaynağı bitki !

Zencefilin sağlık için faydalarıyla başlayalım isterseniz.

Soğuk algınlığı olan kişilere limonlu zencefil içirildiğinde sağlıklı duruma geldikleri gözlenmiş bulunmaktadır. Zencefil bitkisi araba, vapur, uçak gibi yolculuk esnalarında 1 gram alındığında mide bulantısı ve kusmayı engeller, ferahlayıcı bir durum söz konusu olur. Zencefilin faydaları oldukça boldur. Kolesterolü düşürmektedir.

Solunum yollarını açarak rahat nefes alışverişini sağlar. Kanın yapısını daha akışkan bir kıvama getirmektedir. Toz halinde bulunan bir zencefil bal ile karıştırılarak tüketildiğinde size çok büyük rahatlayıcı etki yaratacaktık. Zencefilin kokusunu seviyor iseniz çayınıza da ekleyebilirsiniz. Kokulu ve bitkisel çay elde etmiş olursunuz. Son günlerde kansere savaş açan şifalı bitkiler arasında zencefilde yer almaktadır. Zencefil hamile bayanlara da bulantı sorununu gidermek amaçlı önerilebilir. Tamamen doğal olması yönünden hiç bir zararlı etki bulundurmamaktadır.

Zayıflamak İsteyenlere Zencefil Çayı !

Zencefilin yağ yakıcı özelliği ve bir çok derde deva olduğu yıllardır bilinen bir şey, ben bir kaç haftadır zencefil çayı yapıp içine de kabuk tarçın atıp, ılınınca içiyorum. zencefil yağ yakıyor, tarçın metabolizmayı hızlandırıp kan şekerini dengeliyor. kan şekeri dengelenince çok yeme isteği duymuyorsunuz.