Stresliyken Bunları İçiyorum

stresBugünlerde stresliyim. Gerek iş yaşamımdaki sıkıntılar gerekse ev hayatımdaki gerginlik beni iyice yordu. Biraz yürümek iyi geliyor aslında. Ya da hafif müzik dinlemek.. Son derece keyifli.. Arkadaşlarla çıkmak. Dolaşmak. Muhabbetler, sohbetler insana zor zamanlarda iyi geliyor değil mi ? Bu stresimi azaltmak için yediklerime içtiklerime de çok dikkat ediyorum. Örneğin kuruyemiş yiyorum. Ve içtiğim sıvılara da özen gösteriyorum. Bu içecekler stresi azaltıyor.

Stresli zamanizda bu 5 içeçegi için rahatlayin.

Bir dardak soğuk su içmek; Yürüyüş yaptıktan sonra bir bardak soğuk su içtiğinizde vücudunuz canlanır ve dinçleşir. Su ve kanı hareketlendirir ve stresiniz azalır.

Bir bardak süt içilmek; Süt insanın ruhuna sakinlik verirken metabolizmaya da triptofan verir. Sütün içindeki kalsiyum, magnezyum ve potasyum içeriği de kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur.

Sıcak çikolata içmek; Bu türdeki sıcak içecekler özellikle soğuk kış günlerinde vücudunuzun sıcaklığını artırarak rahatlamasına ve duygusallaşmanızı sağlar.

Çay veya kahve içmek; University College London tarafından yapılan bir çalışmada altı hafta boyunca günde dört kez çay içmek stresli bir olay sonrası stres hormonunu kortizol düşürdüğünü göstermektedir.

Yeşil çay içmek; Gergin ve stresli olan beynin gevşemesine yardımcı olur. Sinirleri yatıştırır ve sakinleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir