ÂŞIK BİR KADIN NELER YAPAR

Âşık bir kadın kördür. Kadınların yapısı gereği aşık olduklarında öyle bir severler ve taparlar ki dünya şaşar. Ama erkekler kadınlar kadar olamaz elbette. Onlar çok duygusal severler duygusal bağlanırlar güvenirler inanırlar. Çoğu kız da zaten bu yüzden hüsrandır yıkkındır. İnandıkları için güvendikleri için o kadar çok yıpranmışlardır ki bir türlü mutlu olamazlar. Doğrusu nedir, elbette insan sevdiğine güvenmez mi?

İnsan sevdiği insana dağ gibi duvar gibi yaslanmaz mı ama erkekler işte her güven maalesef doğru bir güven olmayabilir. Her güven güzel şeyler çıkarmayabilir karşımıza.

Canımızı yakabilir acıtabilir. Ama kadınların içi daha acır onlar daha dışa dönüktür erkekler içleri acıdıklarında ya içerler ya başka bir kadın kız olurlar ya da sessizce ağlarlar belki de bilemeyiz.

Ama benim en sevmediğim erkek tipi az önce dediğim gibi böyle durumlar da içen alkol alan ya da bir başka kollarda çözüm bulmaya çalışanlardır.

Bir kadın severse canı gibi sever. Onu gözü gibi sever. Her şeyiyle bir görür. Canı gibi alır içine ve canı gibi saklar ömür boyunca. Sevince sadece severim der oturur da değil onunla beraber saygı da verir şefkatte verir. Mutluluk verir huzur verir sıcak bir yuva verir. Tatlı dilini güzel yüzünü esirgemez.

Kırmaz incitmemeye bakar ve içinden hep eşine hayranlık duyar. Aşkı ile tüm dünya yı sever. Sevgisi dolar dolar ve taşar zamanla. Her şeye herkese anlatmaya başlar.