Behlül Varsın Kaçsın Bize Ne

Aşk-ı Memnu dizisinin son bölümü olan veda sahnesini 24 Haziran gecesi Kanal D ekranlarında izlemiştik hatta izlemek demek yetmez televizyonlara kilitlenmiştik. Büyük bir heyecanla izledik nefeslerimizi tuttuğumuz anlar oldu göz yaşlarımıza hakim olamadığımız anlar oldu ve bazen de oyuncuların ağladığı zamanlarda onların üzüldüğü zamanlarda kendimizi onların yerine koyup ağladığımız üzüldüğümüz zamanlar oldu.

Çok tartışmalar çıktı ve sahneler değerlendirildi. Roller değerlendirildi izleyiciler tarafından yorumlar yapıldı. En çok sıklıkla tartışma konusu edilen yer Behlül’ün son sahnelerinde oldu. Son sahnelerde Behlül sakalları uzamış bir sarhoş gibi bir sokak çocuğu gibiydi. Bu tartışmalar Behlül’ün sözlerinden çıktı. Behlül tüm konuşmalarının sonunda Behlül kaçar dedi. Bu söz hakkında tartışma çıkmasını gayette ben saçma buluyorum.

Neden derseniz?
“Behlül kaçar!”

Behlül normal hayatında yani başlarına tüm bu olaylar gelmeden evvelinde bunu çok kullanıyordu ve herkes de Behlül’ün bu konuşmasını bu sözünü seviyordu. Çok güzeldi ve yerindeydi bence. Tartışmaları yapanlar kesinlikle Behlül’ün yerinde ya gözü olanlar ya da çekemeyenlerdi.
“Nihal ahh Nihal”

O nasıl bir ahtı. Behlül gerçekten Nihal’i seviyordu. Onunla tertemiz bir hayata başlamayı o kadar çok istiyordu ki Bihter’i unutmayı ve her şeyin daha yerli yerinde olmasını. Ama olacakları tahmin edemedi kestiremedi. Asıl sevdiğinin ve her zaman sevdiğinin Bihter olduğunu unuttu. Kendisine bunu itiraf edecek kadar cesur olamadı cesaretini toplayamadı. Çünkü korkuyordu amcası ve babası olan neredeyse birine aldatma olayını yaşatacaktı. Hem suçlu hem pişman ama bundan döneye çalışıyordu her şeyi düzeltmeye… Olmadı…

Film muhteşem bir şekilde veda etti televizyonlarda neredeyse herkes tarafından izlendi. 4 evden 3 ü o gece Aşk-ı Memnuya kilitliydi.

Sitenin Meleği.