EVLİLİKTE AŞIRI KISKANÇLIK

Kıskançlık bir sevgi belirtisi mi sizce? Bence evet. Seven insan kıskanır denmesi bence tam yerinde bir laftır. Seven insan elbette kıskanacak elbette ki gözünden sakınacaktır.

Kıskanılmamak bence sevilen birisi olarak kötü bir durum olsa gerek diye düşünüyorum hatta. Hiç kıskanmayan eşini diğer erkeklerde ya da bayanlardan anormallik gibi geliyor bana.

Çünkü insan birisini sevince onu her şeyinden sakınır kendinden bile kıskanır. Bir yere gittiklerinde ettiklerinde çevredekilerin eşine bakması ona güzel iltifatlar etmesi bunlar çok ufakları elbette tatlı şeyler.

Eşinizin bir başkasının da beğenmesi diğer hanımlar tarafından da beğeniliyor olması güzel şeyler doğrusu. İnsanı onur veriyor bir bakıma. Ne kadar güzel ya da ne kadar yakışıklı eşim var diyorsunuz.

Duygusal boyutta kıskançlık çok tatlıdır. Eşler kendilerinin kıskanıldıklarını anladıklarında bile hoşlarına gidebilir. En iyisi en güzeli orta dereceli olanıdır. Kan kusturmayanıdır elbette. Duygusal olarak iyidir ve hastır kıskançlık ama hastalık olan kıskançlık vardır ki o da bela bir durum.

Nasıl aşılır daha çözümü pek yok kişiden kişiye öyle bir değişiyor ki tam çözüm budur demek mümkün değil. Oraya gitme bura gitme benden habersiz nasıl o arkadaşınla görüşürsün neden o eteği giydin neden bu kadar açık giyiniyorsun şuranı kapat buranı ört yok onunla konuşma bununla konuşma gibi bir sürü şeyler.

Çok sıkıcı ve tutucu olanları o kadar zor zamanlar yaşatır ki size. Artık bunalırsınız yıkılırsınız bir süre sonra ilişkiden soğumaya eşinizden uzaklaşmaya başlarsınız. Evliliğiniz bitebilir durumlara gelebilir. Kıskançlık özür ile geçecek ya da giderilecek bir şey değildir.

Kız bağır çağır sonra özür dile evet yumuşak bir özür o siniri geçirir mi? Eşinizin kişilik özelliklerine bağlı ama genelde hanımlar affetmiyorlar.

Daha farklı çözümlerle şekillerde affetme yollarına başvurmalısınız. Eşinizi kıskanırken onu kırmadan kızdırmadan onu incitmeden bunlara dikkat etmelisiniz. Gerçek anlamda bir tek düzeneğe oturttuğunuzda eşinizle bunu başlı başına konuşmalısınız. Önce rahatsızlıklar belirtilmelidir.

Sorun baktınız çözülmüyor 3 kere daha denersiniz olmuyorsa da olmuyordur buna tek denecek şey vardır o da yedisinde ne ise bir insan yetmişinde de odur değişmez. Huylu huyundan vazgeçer mi hiç? Acılarınız boyutuna gelir bir süre sonra siz engel olamazsınız.

Tartışma ardı ardına gelir çözüm yoktur. Her seferinde aynı şeyler sizi öyle boğar ki uzaklaşmak istersiniz. Gitmek sanki böyle arkanıza bakmadan gitmek istersiniz.

Bu durumlara gelmeyin ne ceviz kabuğu doldurmayan sebeplerden dolayı eşinizin de kendinizin de canını sıkmayın. Sevginizi besleyin ona bakın gözünüz gibi her şey sizin için ve mutluluğunuz için olsun.

Sitenin Meleği.