GÜZEL MAKYAJ VE MAKYAJIN ÖNEMİ

Güzellik en başta elinizde olan doğuştan gelen güzelliktir. Ve bunun üzerine bir şeyler koymak bunu daha da güzelleştirmektir. Kadınlar güzeli sever. Güzelin onların olmasını ister. Yüz güzelliğinin de bakıma ihtiyacı vardır. Güzelleşmeye ihtiyacı vardır. Bu da ancak güzel bir makyajla sağlanır. Güzel makyaj demek ne demektir, güzel makyaj nasıl yapılır, makyaj yapmanın makyajın önemleri konularından ilerleyeceğim.

Öncelikle her alanında kendine göre bir güzel makyaj tarzı vardır. İşte çok ağır olmayan normal seviyelerde makyajlar yapılır. Gerekli ortama da bakılıp bayanların makyaj tarzları ele alınabilir.

Makyajınızı temiz yapmalısınız bu da bir makyajın özel konusudur. Temiz makyaj sizi gün boyu götürebilir. Ama diğerleri aralarda hep tazelenmek isteyecektir. Sabahları evinizde öyle bir makyajınıza özenle yapmış halde çıkış olmalısınız ki gününüz yoğun diyelim ve sizin zamanınız olmayacak diyelim sizi gün içersinde mahcup etmemeli. İlerleyen zamanlarda da sizin zamanınızdan almamalıdır.

Arkadaşlarınızla buluşurken ya da günlük yaşamınızda da sakin tarzlarda ya da canlı tarzlarda makyajlara yönelebilirsiniz. Makyaj sizin yüzünüze en genel tabiriyle bir allık sürmeniz bile renk verecektir, canlılık verecektir. Bu canlılığı yansıtmanın tercihlerini de siz yapacaksınız.

Kendiniz seçeceksiniz. Bu yüzden kendinize giden renkleri tespit etmelisiniz. Çok ağır makyajları ancak özel günlerde tercih etmelisiniz.

Özellikle de bu yaz aylarında sizi sıkboğaz etmeyecek tarzda makyajlar güzel olacaktır. Makyajlarınız gayet hafif olmalı. Çok kalem çekmemelisiniz akmasına sebep olabilir. Gezeceğiniz geziler etkinlikler ve benzeri şeylerle karşılaşmamak için yaz aylarında hem cildinizin hem de kendinizin rahat edeceği tarzda hafif makyajlarınız olmalıdır.

Sitenin Meleği.