METABOLİZMANIZI HIZLANDIRAN YIYECEKLER

Çoğu hanımlar metabolizmalarının yavaş olmalarından şikâyet ederler. Ne yeseler yarıyor v sanki onlara kilo bazında geri dönüş yapıyor gibi görünebilirler. Bu durum evet kendilerini kötü hisseden ve şikâyet eden hanımlar için güzel bir durum değildir.
Metabolizmam yavaş olsun ne olacak?

Metabolizmam yavaş olsun ne olacak dememelisiniz. Kilo vermek isteyen hanımlar, diyetlerine sadık ve kendilerine bir amaç belirlemiş hanımlar metabolizmalarıyla da barışık devam ettirmeliler bu süreci.

Neden? Çünkü metabolizmasının hızı ile doğru orantılı giden bir zayıflama süreci sizin amaçlarınıza doğru giden süreçle de aynı zamandadır.

Ne kadar hızlandırma çabalarında ve beslenmelerinde bulunur iseniz o kadar da kısa zaman da ya da istediğinizden daha fazla hızlı zaman da kilo verebilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandıracak yiyecekleri bilmeniz ve kendinizi bu beslenmelerle de kontrol altına almanız gerek.

Günlük yemeniz gereken metabolizmanızı uyandıracak çalıştıracak yiyecekler vardır.
Evet, şimdi bu listemize geçiyoruz:

Salatalık: Bu sebzemizin neredeyse tamamı sudur. Su da kilo vermek isteyen birisi için gereklidir. Uzmanlar kalorisi düşük ve diyete en uygun sebzelerden biri olduğunu söylüyorlar. İçersinde %1 oranında bile yağ bulunmamaktadır.
Elma: Elma da yararları saylamakla bitmez ama kilo vermek isteyen hanımlar için özellikle midenizi rahatlatma ve hazım için iyi gelmektedir. Ekşi olanları özellikle tüketmeliler.

Ekşi çünkü kiloların düşmanıdır. Bunlarla beraber de çok iyi bir antioksidandır. Spordan evvelinde de yenilirse eğer enerji ve dinçlik verir.

Süt, Peynir, Yoğurt: Bu besinlerinde eksiklikleri olursa eğer kilo vermeniz mümkün bile olmaz. Ve siz metabolizmanızı yenilemek için mutlaka kalsiyumlarınızı yeterince alıyor olmalısınız.

Kırmızıbiber Acı biber: Acı da kiloların düşmenin ve metabolizmanın hızlanması için gerçekten tetikleyici bir besin değeridir. Elbette çok aşırısına kaçmamak gerekir midenize dokunabilir bazı hanımların midesi hassastır normale göre o yüzden ayrıca belirtmek istedim.

Taze olan yeşilbiber kırmızıbiber ve sarı biberler de metabolizmanızın sağlığını güçlendiren sebzelerimiz arasındadırlar.
Sitenin Meleği.