Ne Yersem Saçlarım Uzar ve Dökülmez

Saçlarımız bizim dolgunluğumuzu ortaya koyan varlıklarımızdır. Onların sağlığı gürlüğü bir yerde değil her yer de önemlidir. Saç boyu olarak hala uzun saçlar moda ve çoğu bayan saçlarınız uzatıyor kaynaklar yaptırıyorlar.

Bunlar güzel hoş tamam kendilerine yakıştırıyorlar da güzel örnekler fakat bir de sorunlu olan hanımlara dikkat çekmek gerek. Güzel örnekler her zaman güzeldir.

Sorunlara da çözüm bulunmalı ki onlar da artık birer sorunlu örnek olmak halinden çıksınlar ve güzel örnek olsunlar. Saç dökülmesi en sık rastlanan sorunlarımız arasındalar. Onlara çözüm bulmak en temel soruna çözüm vermek olacak. Peki saç dökülmesinin nedenleri nelerdir sorusundan yola çıkarak önce besinlere değinelim.

Besinler yani ne yediğimiz ne içtiğimiz saçlarımız için büyük önem taşırlar onlar yediklerimizden ve içtiklerimizden beslendiklerinden dolayı onla göre de bir büyüme veya dökülme gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Ye yersek acaba saçlarımız dökülmez? B vitaminli değerli tüketmek demek saçlarınıza her seferinde altın ödüller takmak onun sağlığını itelemek durmadan ileri gitmesini sağlamaktır. Kanın hareketini sağlayan kuru yemişler cevizler fındıklar fıstıklar bademler çekirdekler. Saçınızın ve saç derinizin de yağ seviyesini dengelemeye çalışır.

Kan basıncını da dengede tutar. Saç diplerinize giden kan basınç noktalarının önem kaynağıdır.

Bunlarla beraber de yumurta saçlarınız için çok önemli bir besindir. Hatta direkt saçına yumurtayı kırıp sürenlerde vardır gerçekten sonuç alınır. Dökülmeye ve kepeğe iyi gelir. Yemek de aynı şekilde makbuldür.

Saçların yağ dengesinin kaybolması saçın istediği derecede besin değerini alamaması düzgün saç temizleyememe yıkayamama gibi sorunlardan da kaynaklı olabilir. Bunlara karşılık yeşil olan tüm sebze ve meyveleri tüketmelisiniz ayrıca yarar sağlayacaktır. Ve uzaması içinde size büyük yardımcıdırlar.

Yeşil olan her sebze ve meyve saçlarınızı uzatır.

Et yemeyenler! Sizlerde protein olarak düşü dereceli olabilirsiniz ve saçlarınız bu yüzden dökülebilir.

Eti az da olsa yemelisiniz, tüketmelisiniz. Bunlarla beraber kuru baklalardan da fasulye nohut mercimek pirinç gibi besin değerlerini de bünyenizden eksik etmemelisiniz. Bünyede bir eksiklik olmazsa sorun olmaz.Siz demek ki bir şeyleri eksik ettiğinizden saçlarınızda böyle değişimler dökülmeler oluyor sebeplerini yiyeceklerden başlayarak çözmelisiniz. Yiyecekler çünkü direkt onların beslenmelerini aldıkları yer olduklarından önemlidirler.

Nasıl elektrik kesildiğinde direk elektrik kutusunu açıp bakıyorsanız aynı o şekilde sizde yediklerinize ve içtiklerinize bakmalısınız.

Sitenin Meleği.