Oje Sürmeyi Öğreniyoruz

Oje sürmek de bir maharettir. Bazen acele bir işimiz olup dışarı çıkmamız gerektiğinde nasıl süreceğimizi şaşırırız oysa incelikleri ve dikkat etmemiz gereken noktalarını bilsek böyle mi olur? Elbette olmaz. Bu püf noktalar nelerdir?

– Tırnaklarınıza ve kıyafetinize yakışan oje rengini bulmalısınız. Bu renk tam aynısı da olabilir bu renk kıyafetinizi okşayan bir renkte olabilir. Seçim sizin tam uyumu yakalamalısınız.

Başka bir alternatifte şudur: beyaz t-shirt giydiniz ve koy giydiniz bu durumda kırmızı ojenin ne kadar çekici olduğunu biliyorsunuz bazen üzerinizde kırmızı renk olmasa bile kırmızı oje kullanmak çok güzel yakışacaktır size. Aklınızda bulunsun.

– Manikür yaptırdıktan hemen sonra değil de biraz bekledikten sonra ojelerinizi sürmelisiniz. Tırnak etleriniz bir kendine gelmelidir.

– Tırnaklarınızı törpülerken tırnaklarınızın çıkış noktalarına göre hareket ettirmelisiniz. Oval ya da düz tırnaklarınız olabilir ona göre hareketlerde bulunmak gerek.

– Kısa ve köşeli tırnaklar için koyu renk ojeler kullanılması daha yakışacaktır.

– Uzun ve yuvarlak yapılı olanlar için de pastel renkler yakışacaktır.

– Tırnaklarınızı düz kesim olarak törpülemek için tek yönde doğru sağ sol hareketlerde bulunmalısınız.

– Oval bir tırnak kesimi için tırnakların köşelerine doğru törpülemeniz gerekmektedir.

– Ve bir püf nokta daha eğer çok çabuk kurumasını istiyorsanız tırnaklarınızın içinde buz dolu soğuk bir su kabına parmaklarınızı yerleştirin. Gerekli kurumayı göreceksiniz çıkarttığınız zaman.

Sitenin Meleği.