Ahmet Maranki-Seda Sayan’da Anlatıyor

sağlıkAhmet Maranki Seda Sayan’ın programında sağlıkla ilgili önemli bilgiler veriyor ve bizim farkedemediğimiz önemli detayları bize farkettiriyor. Ahmet Maranki sağlıklı hayat, sağlıklı psikoloji, sağlıklı bünye için nasıl yaşamamız gerektiğini bizlere sunuyor. Ahmet Maranki 2012 yılından sonra dünyanın çok büyük değişiklikler yaşayacağını söylüyor. Güneşten gelen bu etkiler dünyamızı çok değiştirecek ve pek çok alanda büyük değişimler yaşanacak.

Ahmet Maranki sağlıklı bir hayat için neler tavsiye ediyor ?

Ahmet Maranki’nin Seda Sayan’ın programından elde etmiş olduğum bilgiler doğrultusunda sizlerle özetle faydalı bulduklarımı paylaşmak istiyorum. Kendimiz için iyi olanı sağlıklı olanı doktorlarımızın da tavsiyeleri ışığında bakalım.

Suyu sevin diyor Maranki, günde en az 3 litre kadar tüketmemizi söylüyor. Bedenin tüm temizliği su ile mümkündür.

Mevsim meyve ve sebzelerini tüketin. Günde en az 2 kere olmak şartıyla tüketmek gerek. Taze olarak temiz şekilde yenmelidir.

Hasta olmasanız dahi yine de bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için şifalı bitkilerden yararlanmalısınız.

Sarımsak, soğan, nane, maydanoz gibi yeşillikleri bolca tüketmemiz gerekmektedir. Yeşil soğan da bunların arasındadır. Çorbalarınıza da kurutulmuş nane koymalısınız.

Kış aylarında sofralarınızda ev yapımı olan domates ya da biber salçalarını tüketmelisiniz. Katkı maddeleri olan şeyleri tüketmemeye de ayrıca dikkat etmemiz gerekmektedir. Mesela hazır çorbalar yerine kendi ev yapımı çorbalarınızı tüketmelisiniz.

Günlük bir avuç kuruyemiş yenmelidir. Bunlar kuru üzüm fındık fıstık olabilir. Zihinsel olarak gelişim sağlarlar. Ayrıca kuşburnu ıhlamur papatya gibi çaylardan da içilmelidir.

Ekmeklerimizi tercih ederken kepekliden yana kullanmalıyız. Bağırsaklarımızda öğütülmesi için daha iyi bir tercih olacaktır.

Kahvaltıda mutlaka bal tüketmelisiniz.

Günde bir elma ve bir havuç yenmelidir.

Tuz ve şeker de ölçüye her zaman dikkat etmeliyiz. Çok tuzdan çok şekerden çok tuzludan ve çok şekerliden de aynı zamanda uzak durmalıyız.

“Ahmet Maranki-Seda Sayan’da Anlatıyor” için bir yanıt

  1. slm ben 21 yaşında bir bayanım yüzümde sivilceler çıktı artı çoğalıyo kalıcı olarak lekeler bırakıyo ve budurum beni çok rahatsız ediyo bana yardımcı olur musunuz çok rica ediyorum:(((((((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir