Aile sağlığı merkezleri hakkında bilgi

aile sağlığı merkezleri
Sağlıklı bir yaşam için sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Bunun için de birçok ilde, birçok ilçede devletin sunduğu imkanlar ya da gönüllülerin oluşturduğu aile sağlığı merkezleri isteyenlere ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bazen ücret alınabiliyor ancak özel durumlarda. Bu tarz aile sağlığı merkezleri , ASM adıyla da biliniyor. Örneğin Kadıköy 4 Nolu ASM’yi merak ediyorsanız internet üzerinden adresini ve telefonunu araştırabilirsiniz.

Bunun gibi yüzlerce ASM mevcut. Ancak siz yine de aile olarak kendi sağlığınızı kendiniz korumaya ve bu soğuk kış günlerinde hasta olmamaya bakın. Bunun için de size bazı uyarılarımız var.

 

Sağlık en önemli şey. Birçok hastalık ortaya çıkmadan ve acı vermeye başlamadan önce yaralar ya da belirtiler halinde kendini gösterir ve biz de buna göre önlemimizi alırız. Örneğin grip olmadan önce halsizlik gelir ve buradan yola çıkarak grip olacağımızı anlar, dinlenir, C vitamini takviyesi yapar ve kısa sürede hastalığı en az hasarla geçirebiliriz.

 

Bunun gibi birçok hastalık için hastalık belirtileri mevcut ve bunları az sonra sizlere önereceğimiz sitede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Gelelim gençlerin ve ergenlerin sorunu sivilcelere… Sivilceler için birçok şifalı bitkiler mevcut. Bunun yanısıra sağlıklı beslenme ile de bunun üstesinden gelinebilir. Yine de en etkili çözüm şifalı bitki ustası Ahmet Maranki‘nin maskesi gibi gözüküyor.

Ahmet Maranki sivilce maskesi yapımı ile ilgili bilgiler için sizlere idealsaglik.com sitesini öneriyoruz. Bu sitede şifalı bitkilerin yanısıra sağlıklı beslenme, lazer epilasyon, estetik, sağlıklı zayıflama ve en önemlisi de hastalık belirtileri ve hastalık tedavileri ile ilgili bilgiler bulabilir, sağlığınızı uzman görüşleriyle koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir