Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kusursuz gözükmek isteriz, yüzümüze özen gösteririz, makyajlara saatlerimizi veririz fakat ayak bakımını es geçeriz. Aslında en önemli bölgelerden biridir ayaklarımız. Ve aslında çok farketmesekte erkeler ayaklara gerçekten çok bakıyor.Havaların sıcak olmasından dolayı çorapta kullanmadığımız şu günlerde ayaklarımızın bakımlı olması önemlidir. Bakımsız, topukları çatlamış ayaklar gerçekten hiç hoş bir görüntü çizmiyor.

Fakat ayak bakımı yapmak için illa güzellik merkezlerine gitmemiz gerekmiyor. Evde kendi kendimize yapabileceğimiz uygulamalarla bakımlı ayaklara sahip olabiliriz.

Ayaklarınızı hergün düzenli olarak ılık ve sabunlu suyla yıkayın. Daha sonra serin suyla durulayıp heryerini iyice kurutun.

Parmak aralarını es geçmemek önemlidir çünkü nemli kalan bu bölgelerde mantar oluşabilir. Bu işlemi yaptıktan sonra varsa ayak kreminizi veya nemlendiricilerinizi topuklarınıza kadar uygulayın. Topuklarınızda oluşan çatlaklar için ponza taşı kullanmak faydalıdır.

Duşa girdiğinizde küvetinizi suyla doldurun ve ayaklarınızı siz şampuanlanırken suda iyice bekletin. Bu sırada ayaklarınız yumuşamış ve ölü deriyi atmaya hazır hale gelmiş olacaktır.

Daha sonra ponza taşıyla topuklarınızdaki çatlakları yok etmeye başlayabilirsiniz. Bunu her banyoda düzenli hale getirirseniz bebek gibi ayaklara sahip olursunuz. Yine yapabileceğiniz başka birşey yatmadan krem uyguladığınız ayaklarınıza çorap giyip uyumaktır.

Bu yaz aylarında zor olsada uyandığınızda yumuşacık ayaklara sahip olmak istiyorsanız yapabilirsiniz. Tatilde olanlar için bir tavsiye. Deniz kenarında bol bol yürüyün.

Deniz kumu ufacık taneleriyle ayaklarınıza peeling etkisi yapacak ve ölü derilerinizi atacak. Bakımlı kadın baştan ayağa bakımlıdır, unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir