Bacaklardaki Selülit Nasıl Geçirilir Kolayca

Banyo suyuna kattığınız deniz tuzuyla haftada 1 kez 15 dakika banyo yapın. Deniz tuzu banyosu çok faydalıdır. Yarım kilogram deniz tuzunu küvete boşaltın. Küvet suyunun ısısı en fazla 37 derece olmalıdır. Küvetten sonra ılık suyla duş alınıp, bornoz giyilmelidir. Deniz tuzu banyosu toksinleri yok ederek, cildi temizler.

Selülit Yağı Reçetesi

Yarım tatlı kaşığı susamyağı, yarım kahve kaşığı portakal yağı, 4-5 damla biberiye yağı, 10 damla kekik yağını geniş bir kapta karıştırın.

Sonra bu karışımı vücut ısısına yakın olacak şekilde. Selülit olan bölgeye sürün ve iyice yedirdikten sonra hafifçe cildi kızartacak şekilde ipek keseyle veya lif ile sertçe bastırarak en az 10- 15 dakika masaj yapın.

Daha sonra selülitli bölgeyi naylon ile sarın ve hemen ter atmak egzersiz yapın. En az 20 dakika aktif ve terletici hareket yaptıktan sonra banyoda iyice temizlenin. Bu işlemi sabah ve akşam yapabilirsiniz.

Ballı Jel (Yağlı ve normal ciltler için kullanılması önerilir)

Malzemeler: 3 gram gıda jelatini, 30-35 gram gülsuyu, 1 gram bal, 50 gram gliserin, 3 gram borik asit. Jelatini gülsuyuna katarak eritin, borik asidi ekleyin ve en son ısıtılmış bal ilave edin. İyice karıştırın, 4-5 saat bekletin. Daha sonra cildinize uygulayabilirsiniz.