BADEM YAĞI VE SAÇ BAKIMI

Saçlarınız güçsüz mü ve siz bundan şikâyetçi misiniz? Saçlar bazen güçsüz bazen yıpranmış ve ilgisizlikten şikâyet edercesine size tavır alabilir. Siz önceleri ne olduğunu anlamazsınız ama aslında o artık istediği bakımı sizden alamadığına dair davranışlar verir size. Kurur matlaşır yağlanır ya da yıpranmış olur saç stilinize göre. Siz bunları anlamalı ve ona göre bakım ürünlerine başlamalısınız. Her zaman değil ama yaz zamanlarında özellikle saçlarınıza dikkat etmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz.

Bunun farkında mısınız? Saçlarınızın maruz kaldığı sıcaklık nem boğucu hava gerekse de gittiğiniz havuzlar kuaförlerdeki fönler sıcak hava rüzgârı her şey ona zarar verebilmek için bir potansiyel risktir. Ve siz bu riskler içinde ona gerekli desteği badem yapı ile verebilirsiniz. Badem yağı çok susadığınız bir zaman da bir bardak su içmişsiniz gibi düşünün saçlarınıza etki eder.

İsterseniz şampuanlarınıza ilave edersiniz ve öyle kullanırsınız. İsterseniz maske yaparsınız. Her kullanımda istediğiniz gibi sonuç almanız mümkündür. Çünkü bu bağ gerçekten mucize bir yağdır. Etkisi saçlarda çok güzel görülür. Verdiği canlılık verdiği yapıcılık ve onarıcılık çoğu kadının tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Badem yağının saçlar için gerçekten ne kadar önemli olduğunu anlamak için mutlaka kullanmalısınız. Özellikle kullanım şekillerini ve sürelerini sıklıklarını paylaşmak gerekirse; saçlarınıza doğrudan uygulamak ve maske gibi biraz da bekleme süresi vermek ile de kullanabilirsiniz. Bu hemen çözüm verecektir. Saçlarınızı daha sonrasında ama bol su ile yıkamalısınız.

Şampuanınızda iyi bir bakım ürünü olmalıdır. Ne az olsun ne de çok şampuanınız az olursa yağ iyice çözünmez, çok olursa da çok köpürür direk olarak tüm saç tellerindeki ve saç derisindeki badem yağını çeker alır. Suyunuzu bol kullanmaya bakmalısınız. Diplere iyice ovalamalı, saç tellerini de ellerinizle çitiler gibi yapmalısınız.

Rahatlığınızı hissedeceksiniz saç telleriniz kalınlaşır, saçlarınız daha da güçlenir. Hemen kırılmaz, yıpranmış ise onarıcı özelliği ile tamamen onları kapatır.

Sitenin Meleği.