Bal Maskesiyle Tazelenin !

maskeBal yüz güzelliği ve bakımı için kullanılan çok değerli bir besin. İçerdiği vitaminler ve yapısı itibarıyla cildi besliyor, yaşlı ve yorgun görünen yüzü onarıyor, yüze daha sağlıklı ve diri bir ifade kazandırıyor. Özellikle bu soğuk kış günlerinde bakımsız kalan cildiniz için bal maskesi uygulamanız, yüzünüzü besleyor. Kısa zamanda daha bakımlı ve güzel bir cildinizin olmasını sağlıyor.

bal maskesiBal maskesini temiz cilde uygulamalısınız. Yüzünüzde en çok 15 dakika kalmasına da özen göstermelisiniz.

Size vereceğim ev yapımı, doğal ve uygulaması kolay bal masekeleri sayesinde sizler de daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bal Maskesi 1

1 kaşık bal
1 yumurtanın beyazı
1 kaşık gliserin( eczanelerden bulunabilir)
1/4 fincan un

Uygulaması:

Malzemeleri karıştırın hamur olacak kadar unu katın ve hamurla yüzünüzü ve boynunuzu kaplayın. 10 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

Bal Maskesi 2

1/4 fincan bal
1 kaşık sıvı sabun
1/2 fincan gliserin(eczanelerden bulunabilir)

Uygulaması:

Malzemeleri küçük bir kapta iyice karışana kadar karıştırın. Temiz plastik bir kaba alın. Sunger yada pamuklu bir beze döküp bununla yüzünüzü hafifçe ovun ve .ılık suyla durulayın.

Bal Maskesi 3

2–3 tatlı kaşığı su,
1 tatlı kaşığı bal,
½ bardak süt,
1 yumurta sarısı,

Uygulanışı :

Bal, içinde eriyebileceği kadar suyla hafif ateşte ısıtılıp karıştırılır vre ateşten alınır.İçine önce süt, sonra yumurta sarısı katılır.Karışım süzgün bir kıvam alınca şişeye aktarılır.ve buzdolabında saklanır.