Bal Ve Yoğurt Maskesi Tarifleri

maskelerBal ve yoğurt maskeleriyle her zaman bakımlı ve diri bir cilde sahip olabilirsiniz. Boynunuz ve yüzünüz için uygulayacağınız bu doğal güzellik maskeleri sayesinde, hem daha güzel olacaksınız hem de daha az ücretle maksimum bakıma kavuşacaksınız. Her zaman savunduğum bir şey var; Kesinlikle doğaldan yana olun ve her zaman gerek beslenmenizde gerekse güzelliğiniz için doğal ürünlerden faydalanmaya özen gösterin !

Süzme yoğurt ve limon suyuyla gelen mucize güzellik !

bal maskesi
1 Yemek kaşığı süzme yoğurda yarım limon suyu ekliyoruz. İçerisine bir miktar yulaf ya da mısır unu ekleyip bulamaç haline getiriyoruz. Bu maskeyi temizlenmiş yüzümüze göz kenarları hariç güzelce yayıyoruz ve 10 dakika cildimizin emmesini sağlıyoruz.

Daha sonra ılık suyla güzelce temizliyoruz. Ardından buz gibi soğuk suyla yüzümüzü birkaç kez yıkıyoruz.

Soğuk su çok önemli !

Soğuk su, ciltte genişleyen gözeneklerin daralmasını sağlıyor. Daha berrak ve pürüzsüz bir cilt için yüzünüzü her zaman soğuk suyla yıkayın !

Limon suyu kompresi muhakkak şart !

Akşamları uyumadan önce, yüzünüze limon suyu kompersi uygulayın. Limon suyu sayesinde, yüzünüz sıkılaşacak, varsa sivilceleriniz kuruyacak ve daha sağlıklı bir yüze sahip olacaksınız.

Balsız güzellik olmaz !

Bal yüze ve boyuna sürülüp 20-25 dakika süreyle uygulanır. Yüz ılık sütle yıkanır ve soğuk suyla güzelce durulanır.

Ballı Yumurta Maskesi

1 çay kaşığı nemlendirici krem
1 yumurta
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı: Yumurtanın beyazı ve sarısını ayırın. Yumurtanın sarısına damlalar halinde badem yağını ekleyerek karıştırın. Ardından yavaşça nemlendirici kremi ve balı katın. Yumurta beyazını da ayrı bir kapta hafifçe çırpın ve yumurta sarısını karşıma katıp tümünü sürülübilecek kıvama gelene kadar karıştırın.

Uygulanışı: Karışımı, genişçe bir fırça veya pamukla yüz ve boyun bölgesine yayın ve en az yarım saat etkisini göstermesini bekleyin. Ardından ılık suyla yıkayın.

Eller için
Ellerinizin yumaşacık olmasını istiyorsanız;iki çay kaşığı bal ve yarım limon suyunu karıştırarak ellerinize sürün.