Boyalı Saçlar İçin Doğal Bakım Maskesi

Saçlarımız bizim her şeyimiz. Saçımızı uzatmak için hem uzun bir zamana ihtiyacımız oluyor. Saç bakımı zaman alan ve çaba gerektiren bir durum. Haliyle bu durum saçlarımızı daha da değerli kılıyor. Bu kadar ilgi gösterdiğimiz saçlarımızı anlık heveslerle boyatıyoruz. Boya saçımı yakabiliyor ve saç sağlığımızı bozabiliyor.

Böyle durumlarda saçı eski sağlıklı ve parlak günlerine döndürmek pek de kolay olmuyor. Saça gereken parlaklığı ve yumuşaklığı yeniden kazandırmak için beslenmemize de dikkat etmeliyiz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeli, sigara ve stresten uzak durmalıyız.

Bunun dışında doğal bakım kürlerinden de faydalanmalıyız.

Sağlıklı, parlak ve yumuşak saçlara sahip olmak için uygulamanız gereken saç bakım kürü:

200 gram kuyruk yağını eritip, süzün. Ilıkken içine bir çay kaşığı lavanta, dört damla kekik yağı, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı süt karıştırın. Bu karışımı bir tarak yardımıyla saçlarınıza yedirin. Streçle sarın ve bir saat boyunca bekletin. Açtıktan sonra, bu kez sıcak havlu sarın. 15 dakika sonra saçlarınızı, saç yapınıza uygun bir şampuanla yıkayın.

Uzun, gür ve kalın kirpiklere sahip olmak için:

Badem yağı kirpiklere gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Gözler ilk olarak günün makyajından arındırılmalı ve temizlenmelidir. 1-2 damla yeterli olacaktır. Gözünüze badem yağını kaçırmamaya özen gösterin ve kirpiklerinize parmaklarınız veya pamuklu çubuk yardımıyla uygulayın.

Yaklaşık 4-6 hafta arasında değişimi fark edeceksiniz.

Badem yağını serin yerde saklamaya özen gösterin. Işık ve sıcak kolayca bozulmasına neden olacaktır. İlk kez açıldığında şişesinde 1 yıl boyunca bozulmadan kalabilir ancak iyi muhafaza edilmelidir.

Fındığa karşı alerjisi olan kişiler kesinlikle badem yağı kullanmamalıdır. Lens kullananlar ise oldukça dikkatli davranmalıdır.

Badem yağıyla bakım yaptığınız ve uzattığınız kirpiklerinize bilmediğiniz ve güvenmediğiniz maskara, göz kalemi gibi makyaj malzemelerini uygulamayın. Mümkünse doğal içerikli ürünler seçmeye özen gösterin. Böylece kirpiklerinizin doğal yapısını korumuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir