Çil Geçirecek Doğal Maske

Çil, güneş lekesi ve sivilce izlerinden yana sorunlarınız varsa, bu lekeleri büyük ölçüde daha az görünür yapacak bir karbonat maskesi tarifimiz var. Çil, güneş lekesi ve sivilce izlerini kusturacak, cilt tonunu açacak ve cilde yeni bir görünüm kazandıracak olan ev yapımı, tamamen doğal cilt maskemiz hepinizin bulabileceği mutfağımızdaki malzemelerden oluşuyor.

Çiller, güneşten dolayı meydana gelen siyah izler, kahverengi lekeler ve sivilce yaralarının bıraktığı kahverengi izler bu karbonatlı maske sayesinde büyük oranda açılıyor. O siyah ya da kahverengi iz gidiyor. Denemenizde fayda var. Yalnız cildi çok kuru ve çok da hassas olanlar bu karbonatlı maskeyi yüzünde çok tutmamalı. Yüzünüze uygulayın ve kısa bir süre sonra yıkamayı ihmal etmeyin.

Karbonatlı Yoğurtlu Leke Giderici Maske Nasıl Yapılır?

1 yemek kaşığı süzme yoğurda, 1 silme çay kaşığı karbonat koyulur. Eğer cilt aşırı yağlı bir cilt ise yarım limon da sıkabilirsiniz. Bu karışıma kıvam vermek için ister mısır unu, ister yulaf unu kullanın ama mutlaka bu unlardan birini kullanın ki, maskeniz akmasın. Ayrıca peeling işlemi için de iyi oluyor bu taneli unlar.

Malzemeleri karıştırın. Karbonat kabarınca, bu maskeyi makyajsız, temiz cildinize maske fırçası yardımı ile güzelce sürün. Göz kenarları ve altlarına değdirmemeye dikkat edin. Özellikle lekeli bölgelere uygulayın. Cildiniz hassas değilse, kuruyana kadar bekleyin. Ve kurudğunda maskeyi, ıslak parmak uçlarınız ile hafifçe daireler çizerek peeling işlemi ile yüzünüzden çıkarın.

Her zaman kullandığınız yüz yıkama jeliniz ile yüzünüzü yıkayın. Sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Son olarak cilt tipinize uygun cilt nemlendiricisi sürmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir