Cilt Neden Yaşlanır ?

Cilt yaşlanması artık eskisi gibi cildin rahat olmaması sıkı olmamasıdır. Gelişmesi değil gerilemesidir. Gelişmesinin durması eksilerle karşılaşmasıdır. Cilt 30 yaşından sonra yaşlanmaya başlayabilir. Bu yaşlanma durumları neye bağlı olarak değişir? Başlanma beslenmeye göre değişebilir yaşlanma strese göre değişebilir. Cildiniz sizin her şeyinizden etkilenirler.

Genç insanlarda cilt yaşlanması olmaz mı?

Evet elbette görülebilir. Cildi çok yağlı olan bir insan mesela gözenekleri çok tıkalı olan cilt sorunlarıyla baş edemeyen insanların ciltleri de git gide solmaya başlarlar git gide daha da gerilemeye başlarlar.

Hangi durumlarda görülebilir, buna biz sebep olabilir miyiz?

Bir kesim bayan da evet görülüyor. Nasıl mı? Önüne gelen her şeyi yüzüne süren bu yararlıdır. Bu şunu yapar bu bunu sağlar diyip kullanan bayanların ciltlerinde cilt yaşlanmaya doğru gider cilt kişiye küser ve daha da renksizleşir. Canlılığını parlaklığını yitirir.

Çevre etkileri de cildin yaşlanmasına etki eden faktörler arasında yer almaktadır. Stres durumlar iş yoğunluğu cildi gerektiği gibi ve gerektiği zamanlarda temizleyememek gibi örnekler vermek mümkündür. Sorunlar ciltte çok etkilidirler. Sizin duygusal olarak işleyişlerinizden cildiniz etkilenir. Daha net bir örnek ergen duruma gelen bir kızda ya da bir erkek de çıkan ergenlik sivilceleri gibi ya da adet döneminize yakın zamanlarda ya da adet olduktan sonraki çıkan sivilceler gibi örnekler de verebilirim ayrıca.
Cildinizin yaşlanmasını önlemek için ne yapmanız gerekmektedir?

Cildinizin yaşlanmasını engellemek demek doğru zamanda doğru bakım ürününü kullanmak. Daha sonra beslenme durumlarınıza gerekli özeni ve değeri vermeniz. Bunlardan da sonra olarak psikolojik olarak kendinizi tamamlamış olmanız gerek. Yani kendinizi stresten uzak tutmak için kendinizi sorunlardan uzak tutmak için elinizden geleni yapmanız gerek. Cildinizin yaşlanmasını istemiyorsanız bu durumlara dikkat etmelisiniz.

Sitenin Meleği.