Denenmiş Etkili Güzellik Maskeleri

Doğal güzellik maskeleri, güzelleşmek isteyen bakımlı bayanların yeni trendi diyebiliriz. Özellikle Derya Baykal gibi ünlü isimlerin de verdiği tariflerle bu güzellik maskeleri iyiden iyiye popüler olmaya başladı. Gerek doğal olması bakımından, gerekse uygulanabilirliğinin kolaylığı açısından pek çok kadın evde kendi güzellik maskesini kendi yapıyor artık. Ekonomik yönden de artıları var elbet de bu ev yapımı güzellik maskelerinin.

doğal maskeSiz de, evinizin mutfağındaki bu doğal malzemelerde güzellik maskeleri hazırlayabilir, kendi kendinizin güzellik uzmanız olabilirsiniz. Bu tarifler denenmiş ve onanmış etkili güzellik maskesi tarifleridir.

Sivilce, siyah noktalar ve genişlemiş gözenekler için yatıştırıcı bakım maskesi : 1 yemek kaşığı kadar süzme yoğurdun içine yarım limonun suyunu sıkın ve bir miktar da mısır unu katarak karıştırın. Bunu temiz cildinize uygulayın. 10 dakika sonra elinizle soyarak çıkarın ve hafifçe peeling uygulayın. Ardından ılık suyla yıkadığınız cildinize limonun diğer yarısının suyunu kompres biçiminde tonik olarak uygulayın.

Bu maske ne işe yarar ?

Bu maske sivilcelerinizi kurutur. Siyah noktaları arındırır ve boşalan gözeneklerin sıkışmasını sağlar. Cildiniz daha bermaskerak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Haftada 2 kez uygulanabilir.

Kırışıklık ve ciltte ince sac ayakları için berraklaştırıcı maske: 1 küçük paket yaş mayaya 1 yemek kaşığı süt katın ve macun kıvamına getirin. Bu inceltilmiş mayayı cildinize sürüp en az 10 dakika kurumasını bekleyin. Göz ve dudak üstüne uygulamayın. Ilık suyla soyarak temizleyin ve ardından cildinize doğal gül suyuyla tonik uygulayın.

Ne işe yarar ?

Bu yaş maya maskesi cildinizi besler. Kırışıklıklarınızın görünümünü azaltır ve daha berrak bir görünüm kazandırır. Haftada 1 kez uygulanabilir.

maskelerKırışıklık giderici doğal meyva maskesi: Birkaç kiviyi soyup çatalla ezerek püre haline getirin. Suyunu süzüp posasını temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak sürün. 20 dakika bekleyip ılık suya batırılmış pamukla silin ve ılık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın.

Ne işe Yarar ?

Kırışıklıklara azaltan bu doğal kivi maskesi, sizin daha diri bir yüzünüzün olmasını sağlar. Haftada 1 kez uygulanabilir.

Sarkmalara karşı yumurta maskesi: İki yumurta akını bir çorba kaşığı toz şekerle halinde çırpın. Hazırladığınız bu karışımı temizlenmiş cildinize pamukla masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suya batırılmış pamukla temizleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.